ملت ایران: تنها سه بازی دیگر تا داربی باقی مانده و با توجه به فاصله کم استقلال و پرسپولیس در صدر جدول، برای مربیان دو تیم اهمیت فراوانی دارد که تیم شان تا قبل از شهرآورد حتما در صدر جدول باشند. یا دست کم موقعیت بهتری را نسبت به رقیب داشته باشند. هم اینک قرمزها با یک امتیاز بیشتر و با ۳۹ امتیاز در صدر جدول است اما نگاهی به بازی های پیش روی دو تیم نشان می دهد که کار شاگردان دایی برای حفظ صدرنشینی کمی سخت تر از رقیب است.
پرسپولیسدر هفته بیست و یکم پذیرای نفت تهران خواهد بود. این پیکار در ورزشگاه آزادی برگزار می شود اما نفت و گلمحمدی در دور رفت نشان دادند که شناخت جامعی از پرسپولیس دارند. در بازی رفت که در ورزشگاه تختی برگزار شد نفت با گل دقایق پایانی موفق شود از سد پرسپولیس بگذرد. از این رو این مصاف جنبه انتقامی برای شاگردان علی دایی دارد. اما نفت که خودش از بالانشینان جدول است و حتی شانس خوبی برای قهرمانی دارد قطعا حریف از پیش باخته ای برابر پرسپولیس نخواهد بود. از سوی دیگر یادتان نرود یحیی گلمحمدی به واسطه یک فصل کار در پرسپولیس به عنوان مربی و سرمربی، شناخت خوبی از این تیم دارد. پس از این نبرد، پرسپولیس یکی از سخت ترین بازی های فصلش را در خوزستان برگزار می کند. هفته قبل از داربی، قرمزها باید در اهواز میهمان فولاد باشند. اگر چه پرسپولیس در بازی رفت موفق شد با نتیجه خوب ۳ بر یک از سد شاگردان فرکی بگذرد اما تکرار این نتیجه در اهواز بسیار مشکل است. از شانس دایی، فولاد هم در کورس قهرمانی حضور دارد. از سوی دیگر انها باید به واسطه فرار از محرومیت و مصدومیت با احتیاط بیشتر در آن بازی ظاهر شوند.
کار ساده بزرگوار در تهران
اما برسیم به بازی هایاستقلال. آنها برخلاف پرسپولیس هر دو بازی خود را در تهران برگزار می کنند. البته یکی از این پیکار ها در ازادی است و دیگری در شرق تهران. هفته بعد استقلال در تختی به مصاف راه آهن سورینت می رود. نوع بازی های این فصل آبی ها نشان داده که آنها از کوچکترین موقعیتی بیشترین بهره را می برند. به نظر می رسد در آن بازی هم با انجام یک فوتبال نه چندن جذاب و پر موقعیت، شاگردان قلعه نویی با یک نتیجه یک بر صفر دیگر، صیاد هر سه امتیاز باشند. البته با توجه حضور سورینت در منطقه سقوط، شاید ابراهیم زاده با تفکرات دفاعی وارد میدان شود و این استرات‍ژی موجب کسب تساوی شود.
در هفته بیست و دوم هم استقلال یک بازی نه چندان سخت برابر استقلال صنعتی خوزستان در ورزشگاه ازادی دارد. بازی رفت دو تیم با برتری دو بر صفر آبی های اهواز به پایان رسید و تنها نقطه قوت جنوبی ها در این نبرد، به نتایج درخشان ویسی برابر قلعه نویی مربوط می شود. اما از روی کاغذ شانس استقلال تهران بیشتر از همتای جنوبی اش است. استقلال صنعتی در دور رفت یک بار در ورزشگاه آزادی به مصاف پرسپولیس رفت و از قضا تنها تیم شهرستانی بود که موفق به متوقف کردن شاگردان دایی در آزادی شد.
حالا باید دید در این چهار بازی چه اتفاقاتی رخ می دهد اما به نظر می رسد استقلال کار ساده تری را نسبت به پرسپولیس داشته باشد و این به معنای این است که در روز داربی " شاید " جایگاه آبی ها بالاتر از پرسپولیس باشد.