ملت ایران: پرسپولیس دوباره برد و این بار هم ستاره اش کسی نبود جز پیام صادقیان. جوان ریزنقشی که تا اینجای فصل، همه کاره تیم دایی بوده و امتیازهای بسیاری را برای این تیم به ارمغان آورده است. در بازی با سایپا هم پاس گل صادقیان آنقدر تاثیرگذار بود که لقب بهترین بازیکن زمین را هم به او هدیه کنند. به همین بهانه و برای شروع صحبت هایمان، می رویم سراغ همان بازی و پیروزی پرسپولیس.

بازی با سایپا چطور بود؟
فقط می توانم بگویم به هدفمان رسیدیم. ما می خواستیم سه امتیاز را بگیریم که گرفتیم.
این یعنی سیاست پرسپولیس، فقط بردن است؛ حالا به هر قیمتی!
یعنی چی به هر قیمتی؟
یعنی مثلا دایی می گوید هر طور شده باید ببرید و مهم هم نیست که چطور بازی کنید.
دایی از اول فصل تا حالا فقط می گوید باید ببرید. حتی در سخت ترین بازی ها هم می گوید باید برنده شوید. اصلا روحیه او طوری است که می خواهد همیشه تیمش برنده باشد.
پس کیفیت بازی برای تان مهم نیست؛ به همین خاطر در نیمه اول بازی با سایپا آنقدر بد بودید؟
اینجوری ها هم نیست. ما سعی می کنیم روی دروازه حریفان حملات متعددی داشته باشیم و با تفاضل گل بالا برنده شویم ولی مهم تر از تفاضل گل و کیفیت بالای بازی، ۳ امتیازی است که می گیریم. اگر بازی ۱۰– ۱۰ مساوی می شد، به اندازه این برد یک - صفر به دردمان نمی خورد. شک نکنید که بردن از خوب بازی کردن مهم تر است.
جالب است که پرسپولیس با وجود صدرنشینی، خط حمله گلزنی ندارد و بیشتر بازی هایش را با یک گل برده.
برای همین بود که محسن مسلمان جذب شد. پرسپولیس شاید از ۱۰– ۱۲ تیم دیگر بیشتر گل زده باشد اما خودمان معتقدیم که باید بیشتر از این گل بزنیم. توقعمان از خودمان خیلی بالاست. در هر بازی هم موقعیت های زیادی داریم که هدر می روند. اگر یک نفر باشد که این توپ ها را گل کند، خیلی خوب می شود.
فکر می کنی محسن مسلمان بتواند به تنهایی خط حمله پرسپولیس را متحول کند؟
شاید به تنهایی نتواند اما همین که یک نفر موتور گلزنی تیم را روشن کند، خیلی تاثیر می گذارد. پرسپولیس مهاجمان بدی ندارد. فقط انگار پایشان درست و حسابی به گل باز نشده که مسلمان موتور گلزنی پرسپولیس را روشن می کند. البته مزیت تیم ما این است که خیلی از بچه ها گل زده اند و مثل بعضی تیم ها نیستیم که نصف گل هایمان را یک نفر زده باشد و خیلی ها گل نزده باشند.
ولی خودت در گلزنی خیلی بدشانسی؛ در بازی با سایپا هم دو بار توپ را به تیر دروازه زدی.
آن بازی که اوج بدشانسی من بود. انگار به من نیامده گل بزنم و فقط باید پاس گل بدهم. اصلا من برای پاس دادن آمده ام و قرار نیست گل بزنم! البته همین که بازی را بردیم برایم کافی بود. تازه شانس آوردم بازی را بردیم چون اگر برنده نمی شدیم تا چند وقت باید حسرت آن توپ ها را می خوردم. کدام بازیکن بدشانسی را سراغ دارید که در یک مسابقه، دو بار توپ را به تیر دروازه بزند؟
در عوض بهترین بازیکن شدی؛ در حالی که معمولا این عنوان به بازیکنی می رسد که گل زده!
من از مکانیزم انتخاب بهترین بازیکن و بازیکن اخلاق خبر ندارم ولی یک مدتی این موضوع سوژه فوتبال شده بود که هر کسی گل بزند، بازیکن فنی می شود و بنابراین هیچ وقت به دروازه بان ها نوبت نمی رسد که به عنوان بهترین بازیکن زمین معرفی شوند. این دفعه هم این عنوان به من رسید که پاس گل داده بودم.
برگردیم به پرسپولیس؛ چقدر به قهرمانی امیدواری؟
امسال لیگ فشرده ای داریم و تیم ها خیلی به هم نزدیک هستند. در چنین شرایطی ما صدر جدول را دو دستی چسبیده ایم و نمی خواهیم حتی یک رده هم پایین بیاییم. باید سعی کنیم تا روز آخر صدرنشین بمانیم وگرنه کار خطرناک می شود.