مسیروز جمعه در یک مصاحبه رادیویی گفته بود کهفائوسچیزی از فوتبال نمی‌داند. حالا مسوولان باشگاه نگران این هستند که برنده چهار توپ طلایی فیفا به فکر خروج از تیم کاتالونیایی افتاده باشد. مسی که در کنار کریستیانو رونالدو بهترین بازیکن حال حاضر فوتبال اروپا و جهان است، به دنبال مشکلات و مصدومیت اخیرش، اولین فصل سخت خود را دربارسلوناسپری می‌کند. حتی شایعاتی مبنی بر اینکه او به خاطر پیوستن نیمار به بارسلونا از حضور در این تیم ناراضی است، مطرح شده بودند. اما شرایط بعد از اینکه فائوس مدیربخش مالی تیم گفت که اجباری وجود ندارد بارسلونا در قرارداد کنونی مسی که تا سال ۲۰۱۶ اعتبار دارد، تجدید نظر کند، به مراتب بدتر شد. مسی که بندرت مصاحبه می‌کند، با عصبانیت به این حرفها واکنش نشان داده تا بحران در بارسلونا عمیق تر جلوه دهد.
مسی گفت: " بارسلونا بهترین باشگاه دنیاست و برای همین بهترین مدیران باید در رأس امور این تیم قرار گیرند. آقای فائوس شخصی است که چیزی در مورد فوتبال نمی داند و می‌خواهد در بارسلونا هم همچون بیزینس همه امور را کنترل کند، درحالی‌که در یک تیم فوتبال این طور نیست. ضمن اینکه من و هیچ‌کس از نزدیکانم هرگز در مورد افزایش دستمزد درخواستی نداده ایم و او هم خیلی خوب این موضوع را می‌داند. "حرفهایمسیجنجالبزرگی درفوتبال اسپانیاراه انداختند و با وجود تلاش ساندرو روسل برای جلوگیری از انتشار این خبر، به تمامی رسانه‌ها راه یافتند. روسل با مسی و پدرش حرف زده و از آنها عذرخواهی کرده و درها را بر روی مذاکرات احتمالی در سال آینده میلادی برای تمدید قرارداد مسی نبسته است.
ویکتور والدس سنگربان اسپانیا گفته که هیچ اختلاف نظری بین مسی و باشگاهش وجود ندارد و همه بازیکنان در جهت موفقیت این تیم تلاش می‌کنند. مسی همچنان به دلیل مصدومیت پیش آمده برای او در ماه نوامبر، از میادین دور است. او دراین فصل تنها ۱۱ بازی برای بارسلونا انجام داده و ورود نیمار هم موقعیت او را در این تیم تا حدی با تهدید روبرو کرده است.
دستمزد نیمار هم از زمان پیوستن او به بارسا از سانتوس، سوژه بحثرسانه‌های زیادی بوده و عده ای می‌گویند که او بیشتر از مسی در این تیم دستمزد می‌گیرد و همین موضوع نگرانی‌های مسی را برای آینده بیشتر کرده است. چلسی و منچستر یونایتد طی ۱۲ ماه گذشته تلاشهای زیادی برای جذب مسی انجام داده بودند، اگرچه برای دراختیارگرفتن وی این تیمها حداقل به ۲۰۰ میلیون پوند برای فسخ قرارداد او با بارسلونا نیاز دارند.
مسی این روزها با تبلیغات و اخبار منفی که علیه پدر او منتشر شده‌اند، هم روبرو شده و سال گذشته او و پدرش به دلیل نپرداختن مالیات، با شکایت وزارت دارایی اسپانیا روبرو شده بودند. خورخه مسی آگوست گذشته بدهی مسی به دولت اسپانیا را پرداخت کرد تا این پرونده خاتمه پیدا کند.
اما نشریه ال موندو دوشنبه گذشته گزارش داد که خورخه مظنون به پولشویی و دخالت داشتن در عملیات قاچاق مواد مخدر از طریق برگزاری بازی‌های دوستانه فوتبال با اهداف خیریه که مسی و تنی چند از هم تیمی‌های او در بارسلونا هم در این مسابقات شرکت کرده بوده اند، است. مسی دراین رابطه گفت که بابت حرفهایی که راجع به او و افرادی که آنها را دوست دارد زده می‌شود، متأسف است و تمام درآمدهای حاصل از آن بازیها ۱۰۰ درصد به امور خیریه اختصاص یافته اند. ساندرو روسل هم از گزارشهای منتشرشده در مورد خانواده مسی انتقاد کرد. پلیس اسپانیا و وزارت کشور می‌گویند که یک اسپانسر کلمبیایی مظنون به پولشویی از طریق برگزاری کنسرتها و رویدادهای ورزشی در اسپانیا، آمریکای جنوبی و ایالات متحده است. اگرچه آنها گفته اند، هیچ مدرکی دال بر دخالت مستقیم مسی و خانواده و دیگربازیکنان در بازیهایی که اسپانسر کلمبیایی آنها را تدارک دیده، وجود نداشته است.
مسی در حال حاضر در آرژانتین به سر می‌برد و دوران نقاهت خود را سپری می‌کند. او گفته که هم اکنون فقط روی بهبود مصدومیتش تمرکز می‌کند و به چیزهای دیگر نمی اندیشد و می‌خواهد هرچه زودتر به شرایط آرمانی بازگردد.