هفته پایانی نیم فصل نخستبوندس لیگای آلمان با برگزاری ۵ دیدار ادامه یافت. آینتراخت برانشوایگ که دانیل داوری را در اختیار دارد موفق شد با یک گل هوفنهایم را شکست دهد و به وضعیت خود درجدول رده‌بندی سروسامان ببخشد. در این دیدار تک گل یاران داوری را در حالی تورستو اوئرل در دقیقه ۲۹ از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند که این تیم از دقیقه ۸۲ در پی اخراج یکی از بازیکنان خود، ۱۰ نفره بازی می‌کرد. هوفنهایم با این پیروزی موقتا یک پله در جدول رده‌بندی صعود کرد.

در دیگر دیدار مهم، بوروسیا دورتموند در ادامه روند بحرانی خود، با نتیجه ۲ بر یک مغلوب هرتابرلین شد تا همچنان فاصله‌اش با صدر جدول حفظ شود. در این دیدار ابتدا مارکو رویس در دقیقه ۷ دورتموند را پیش انداخت اما در ادامه آدرین راموس برزیلی در دقیقه ۲۳ و سامی آلاگوی در دقیقه ۴۵ گل‌های هرتابرلین را به ثمر رساندند تا شاگردان یورگن کلوپ که فصل را بسیار خوب شروع کرده بودند، پنجمین باخت خودشان را نیز متحمل شوند و جایگاه سومی جدول را در خطر ببینند.

بایر لورکوزن تیم دوم جدول نیز در دیگر دیدار مهم با یک گل از وردربرمن شکست خورد تا این تیم نتواند فاصله‌اش را با بایرن مونیخ صدرنشین کم کند. تک گل این دیدار را سانتیاگو گارسیا برای وردربرمن به ثمر رساند.

تابلوی نتایج:

بوروسیا دورتموند یک – هرتابرلین ۲

آینتراخت برانشوایگ یک – هوفنهایم صفر

فرایبورگ ۲ – هانوفر یک

هامبورگ ۲ – ماینس ۳

وردربرمن یک – بایرلورکوزن صفر

در تنها دیدار باقی مانده امشب بوندسلیگا، نورنبرگ در خانه از شالکه پذیرایی خواهد کرد.

در جدول رده‌بندی بوندسلیگا بایرن مونیخ با ۴۴ امتیاز در صدر قرار دارد و تیم‌های بایرلورکوزن و بوروسیا دورتموند با ۳۷ و ۳۲ امتیاز در رده‌های دوم و سوم جای دارند.