ملت ایران: محمدرضا خلعتبری با پنج گل زده فعلا بهترین گلزن پرسپولیس به شمار می‌‌رود. این بازیکن در روز تولدش و مقابل مس کرمان یک گل از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند تا بدین طریق شادی جالبی را نیز انجام بدهد. مهاجم محبوب سرخ ها که به نظر می‌‌رسد مشکل مطالباتش با اماراتی‌ها حل شده این روزها با انرژی دو چندان تمریناتش را پیگیری می‌‌کند. گفتگو با خلعتبری در ادامه می‌‌آید:

* با توجه به برد مس با یک روحیه خوب مقابل سایپا صف‌آرایی خواهید کرد، اینطور نیست؟

- بله، همانطور که می‌‌دانید با یک پیروزی پرگل توانستیم مس کرمان را ببریم. به همین دلیل با روحیه‌ای بالا برابر سایپا به میدان می‌‌رویم.

* پس باید سایپا را هم به راحتی ببرید؟

- اینکه بخواهیم سایپا را دست کم بگیریم اصلا درست نیست. این تیم از یک مربی خوب و کار بلد به نام فیرات سود می‌‌برد که برگ برنده سایپا به شمار می‌‌رود. بنابراین اصلا نباید تصور یک بازی آسان را داشته باشیم. اگر می‌‌خواهیم قهرمان شویم و به صدرنشینی ادامه بدهیم باید تمام بازی‌ها را به چشم فینال نگاه کنیم و هیچ تیمی را دست کم نگیریم.

* به نظرت می‌‌توانیم منتظر ششمین گل فصل تو باشیم؟

- اگر موقعیتی برایم مهیا شود حتما این کار را می‌‌کنم. بتوانم گل می‌‌زنم اما باید بگویم موفقیت پرسپولیس بسیار مهم‌تر از گلزنی من است. شاید بعضی اوقات موقعیت طوری باشد که شانس گلزنی نداشته باشم و در یک بازی هم اگر خدا خواست و قسمتم بود گل می‌‌زنم. در مورد بازی با سایپا هم باید بگویم اگر موقعیت جور شد این کار را می‌‌کنم.

* از عملکردت در پرسپولیس راضی هستی؟

- من که نمی‌‌توانم در مورد عملکرد خودم حرف بزنم. این را باید از کادرفنی بپرسید. امیدوارم بتوانم جواب اعتماد مربیان را با بازی‌های خوب بدهم.

* ۶ گل زیبا هم مقابل مس به ثمر رساندید، در مورد آن بازی کمی صحبت کن؟

- اصلا فکرش را نمی‌‌کردم ۶ گل به مس بزنیم. خوشبختانه با گل زودهنگام محسن مسلمان توانستیم به بازی مسلط شویم و کنترل میدان را در اختیارمان بگیریم. مسی‌ها بسیار بدشانس بودند که به روز خوب پرسپولیس خوردند. خدا را شکر با ارائه نمایش خوب توانستیم این تیم را ببریم.

* بعد از گلزنی شادی جالبی را انجام دادی که حسابی سوژه شد؟

- خب تولدم بود به همین دلیل توپ را مثل کیک گرفتیم و فوت کردیم.

* پس در روز خوبی گل زدی؟

- صددرصد. این گل باعثشد تولد به یادماندنی داشته باشم.

* راستی چرا خودت را ممنوع‌المصاحبه کردی؟

- اینطوری بهتر بود. بیشتر می‌‌خواهم فکرم را معطوف بازی‌هایم کنم، بنابراین ترحیج دادم بعد از بازی مصاحبه نکنم تا تمرکز بیشتری داشته باشم.

* بسیاری از هواداران و بازیکنان بابت حرکت مظلومی ناراحت بودند، تو چطور؟

- اول از اینکه من از صحنه ای که آقای مظلومی عدد چهار را به هواداران نشان داده دور بودم و ندیدم او چه کار کرده دوم اینکه در جایگاهی نیستم که بخواهم در این مورد حرف بزنم. ضمنا از آنجا که مظلومی قبلا سرمربی استقلال بود مصلحت خودش را بهتر می‌‌داند و من به عنوان بازیکن نمی‌‌توانم درخصوص او اظهار نظر کنم.

* مشکل مطالباتت با عجمان حل شد؟

- با صحبت‌های آقای رویانیان فکر می‌ کنم مشکل مطالباتم حل شده. از اینکه نگرانی‌هایم از بین رفته خوشحالم. در این چند وقت به خاطر همین موضوع کمی دغدغه داشتم اما بعد از سفر رویانیان به امارات و مذاکراتی که با مسئولین اماراتی داشتند با خبر شدم که این مشکل با خیر و خوشی حل شده. به خاطر قسط دوم کم مانده بود کار کمی بیخ پیدا کند که خدا را شکر چنین نشد. جا دارد از بانیان این اتفاق و آنهایی که باعثشدند بالاخره خیالم راحت و آسوده شود تشکر کنم.

* پس از این به بعد با خیال راحت برای پرسپولیس گلزنی خواهی کرد؟

-(می‌‌خندد) درسته خیالم راحت شده اما منطقی نیست بخواهم از حالا قول گلزنی درتمام بازی‌ها را بدهم. به عنوان یک مهاجم وظیفه‌ام گلزنی است و اگر موقعیتی برایم مهیا شود دوست دارم با انجام این کار باعثخوشحالی هواداران پرسپولیس بشوم اما قول دادن حرکت آماتوری است و من هیچ وقت چنین کار غیر حرفه‌ای را انجام نخواهم داد.

* در بین طرفداران پرسپولیس خیلی محبوبی، خودت این موضوع را حس کرده‌ای؟

- طرفداران پرسپولیس نسبت به بنده خیلی لطف دارند. این علاقه دو طرفه است. نه تنها من بلکه کل بازیکنان وقتی هواداران را می‌‌بینیم کلی شادتر می‌‌شویم و برای دیدن خوشحالی آنها دوست داریم برنده شویم.

* خط میانی تیم را چطور می‌‌ببینی؟ آنها به خوبی توانستند شما را تغذیه کنند؟

- خدا را شکر تمام بازیکنان خط میانی پرسپولیس جزو بهترین نفرات لیگ هستند. پیام صادقیان، محسن مسلمان، نوری، حقیقی همه و همه جزو بازیکنان بزرگ به شمار می‌‌روند. آنها بخوبی مهاجمین را تغذیه می‌‌کنند. دستشان درد نکند.

* اکثر هافبک‌ها در مصاحبه‌هایشان گفتند دوست داریم به خلعتبری پاس گل بدهیم؟ دلیلش چیست؟

- بچه‌ها لطف دارند. گفتم که بازیکنان خط میانی واقعا تلاش خودشان را می‌‌کنند؟ واقعا دلیل این امر را نمی‌‌دانم، شاید به خاطر این است که خیلی خوب گل می‌‌زنم!(با خنده)

* نظرت درخصوص شرایط تیم‌ملی چیست؟

- با مشخص شدن تیم‌های گروهمان در جام‌جهانی از حالا باید به فکر انجام یکسری بازی‌های تدارکاتی با تیم‌های بزرگ باشیم. زمان چندانی تا شروع جام‌جهانی باقی نمانده. حتی همانطور که اکثر بازیکنان و ملی‌پوشان گفتند نیاید فرصت‌ها را از دست بدهیم و از اکنون باید برنامه‌ریزی دقیق و اصولی انجام بدهیم تا انشاءاله یکی از تیم‌های صعود کننده از گروهمان باشیم.