ملت ایران: این هفته اما سه گلزن شاخص لیگ برتر در سه دیدار فوق العاده مهم و حساس به میدان می روند و نگاه های بیشتری متوجه آنهاست.

در قم رضا عنایتی با پیراهن صبا مقابل تیم محبوبش قرار می گیرد و باید دید برای ابقا یا بیرون آمدن از بحران یک استقلالی(صمد مرفاوی) قادر خواهد بود دروازه استقلال را باز کند یا نه. عنایتی یکی از بهترین گلزنان تاریخ لیگ برتر است و در ۳۷ سالگی همچنان یکی از بهترین هاست اما باید دید او می تواند در این دیدار مهم از سایر مدعیان آقای گلی پیشی بگیرد یا نه. البته عنایتی برای باز کردن دروازه تیم سابقش کار سختی دارد چرا که ظاهرا خط دفاع و دروازه بان استقلال تازه هماهنگ شده اند و کمتر اشتباه می کنند. سید مهدی رحمتی که فصل قبل رکورددار کلین شیت بود حالا در سه بازی پیاپی گل نخورده؛ اتفاقی که در این فصل رخ نداده بود. باید دید عنایتی می تواند به این رکورد گلر آبی ها پایان بدهد یا نه؟

در تبریز کریم انصاری فرد هم دنبال گلزنی است تا بار دیگر نگاه ها را به خود خیره کند و البته مثل دو سال قبل دنبال آقای گلی لیگ برتر باشد. انصاری فرد هم مثل عنایتی ۸ گله است اما در دو بازی اخیر تیمش مقابل گسترش و ذوب آهن موفق به گلزنی نشده. کریم البته مقابل خط دفاع خوب سپاهان و رحمان احمدی که بعد از نیلسون برزیلی رکورد دار کلین شیت است کار سختی در پیش دارد. گلر ملی پوش سپاهان با ۱۰ کلین شیت در بین دروازه بان های ایرانی رکورددار کلین شیت است. رحمان احمدی هم مثل رحمتی در سه بازی اخیر تیمش و در نیم فصل دوم گلی نخورده است.

اما در بازی فردا همه نگاه های رقیبان پرسپولیس و دوستداران سایپا به سجاد شهباززاده بهترین گلزن نارنجی های البرز است که مدتی است در عدد ۷ متوقف شده و چند هفته ای است گل نمی زند. شهباززاده هم قطعا در این بازی بزرگ دنبال خودنمایی است تا باورهای کی روش نسبت به خودش را تقویت کند اما مقابل او بهترین خط دفاع لیگ و رکورددار کلین شیت قرار گرفته اند. نیلسون کوریا با ۱۱ کلین شیت دنبال این است تا باز هم این رکورد را ارتقا دهد. باید دید در این شرایط او از پس محافظت از دروازه اش بر می آید و اینکه مدافعان هم تیمی اش در راه مهار سجاد به او کمک خواهند کرد یا خیر.

از بین سه گلزن نامبرده رضا عنایتی آخرین بار در هفته شانزدهم مقابل ملوان در انزلی از روی نقطه پنالتی گل زده و کریم انصاری فرد هم در همین هفته دروازه پرسپولیس را باز کرده است اما شهباززاده بعد از گل سه امتیازی اش در شیراز چهار هفته است که از گلزنی دور بوده و باید دید می تواند در مصاف با پرسپولیس طلسم شکن باشد یا نه.