ملت ایران: کرمانی ها که یک هفته مداوم از اتفاقات بازی تیم های مس و پرسپولیس گله کردند و در راس آن داور را مقصر اتفاقات تلخ این بازی عنوان می کردند، امشب با چهار چشم برنامه نود را نگاه می کنند تا ثابت شود که حق آن ها پایمال شده است.
عمده نگرانی آن ها از بابت امشب این است که فردوسی پور به رسم همه کرمانی ها غریب نوازی را در دستور کار خود قرار دهد و او که برای اتفاقات این چنینی، معمولا وقت و تدارک زیادی می بیند، حالا که نوبت به همشهریانش می رسد برای آن ها کم بگذارد…! او در چند نوبت سابقه این کار را دارد و البته در خیلی موارد هم عدالت را برای کرمانی ها رعایت کرده است و در جریان بازی جنجالی مس و ذوب آهن در سال ۸۹ برنامه او بود که کرمانی ها را برای رسیدن به حقشان تا حدود زیادی یاری کرد.
حالا امشب همه در کرمان چشم به تلویزیون می دوزند تا ببینند عادل و برنامه نود امشب چه برنامه ای برای بازی جنجالی پرسپولیس و مس دارد. هرچند که تحت هر شرایطی نتیجه بازی تغییری نخواهد کرد اما حداقل از این طریق کرمانی ها اصرار دارند که با نشان دادن اجحاف در حق آن ها، در بازی های بعدی از ناحیه داوری با مشکلات کمتری روبرو شوند. هرچند فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال صراحتا عنوان کرده است که پنالتی اعلام شده علیه مس اشتباه بوده است اما به نظر می رسد که کارشناسی برای داوری برنامه امشب انتخاب شود که قصد درآوردن صحنه ها به نفع داور بازی را دارد. از این رو حضور یکی از مقامات باشگاه مس یعنی اکبر ایرانمنش و یا پرویز مظلومی، در زمانی که کارشناس داوری صحنه ها را بررسی می کند در پشت خط برنامه لازم است، تا کارشناس با خیال راحت هرچه می خواهد نگوید!
همچنین این امید می رود که فردوسی پور به اندازه کافی وقت برای مقامات باشگاه مس جهت صحبت بگذارد. همچنین ظاهرا باشگاه مس با تهیه نامه های مفصل به مقامات مختلف فدراسیون و حتی نمایندگان کرمان در مجلس، پیرامون داوری هایی که در این فصل علیه آن ها انجام شده است شکایت کرده است. همچنین باشگاه مس در نلاش است با پیگیری های این شکایت ها حداقل در بازی های آتی مس از داوران بی تجربه و همچنین داوران اصفهانی و شیرازی که تیم های آن ها در پائین جدول با مس رقابت دارند برای بازی های مس انتخاب نشوند. گفتنی است احمد صالحی داور بازی مس و پرسپولیس یک اصفهانی است!