ملت ایران: به فاصله بیست و چهار ساعت بعد از مصاحبه کارلوس کی روش که در آن عنوان کرده بود مقایسه لیگ ایران با باشگاه های اروپایی کمدی قرن است، امروز زلاتکو کرانچار در صحبت با تسنیم پاسخ سرمربی تیم ملی را داد. کرانچار که سابقه حضور در جام جهانی با کرواسی را دارد و اتفاقا موفق شد کروات ها را به جمع هشت تیم برتر جام جهانی ۲۰۰۶ رهنمون سازد، در مصاحبه اش سعی کرد جواب قانع کننده ای را به کی روش بدهد. سرمربی سپاهان در این مورد گفت: «باز هم همان را می گویم که اگر لژیونرهای اروپایی آمدند من هم با حضور بازیکنان سپاهان در اردوی تیم ملی مخالفت نخواهم کرد. کی روش پرتغالی است و سرمربی تیم ملی کشورش بوده. آنها تیم پرتغال را چگونه آماده حضور در جام جهانی می کردند؟ آیا لیگ را تعطیل کرده و بازیکنان ملی پوش را از باشگاه های شان می گرفتند؟ همان یک ماه و نیم زمانی که فیفا تعیین کرده کافی است و آن کسانی مسخره هستند که افکار دیگری را درون خود پرورش می دهند. نمی دانم چرا باید در این زمینه مشکلی وجود داشته باشد. بی تردید اگر بازیکنان در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند نمره مثبتی برای آنها خواهد بود.»
کرانچار سپس در مورد ندیدن کی روش در طول این دو سال توضیح داد: «۲ سال است که در ایران کار می کنم و تنها یکبار با کارلوس کی روش تماس مستقیم داشته ام که البته آن هم به صورت اتفاقی بود. یکبار هم با دستیار کی روش دیدار داشتم که در آن زمان به سیموئز توصیه کردم که همه مربیان باشگاهی را جمع کنند تا در نشستی مشترک راهکار بهبود شرایط تیم ملی را بررسی کنیم اما با هیچ پاسخی روبه رو نشدم!»
سرمربی سپاهان سپس ادامه داد: «البته در نهایت با نبودن بازیکنان ملی پوش در لیگ قهرمانان آسیا مخالفت خواهم کرد. تا زمانی که در ایران هستم با هر تلاشی که بخواهد بازیکنان ملی پوش را از باشگاه ما در لیگ قهرمانان آسیا بگیرد مخالف هستم و تنها در صورتی که باشگاه های اروپایی بازیکنان لژیونر را به تیم ملی بدهند من هم بازیکنان سپاهان را در اختیار تیم ملی می گذارم.»