ملت ایران: قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا امروز ساعت ۱۴.۳۰ در نیون سوئیس برگزار خواهد شد و احتمالا شاهد یکی دو قرعه جذاب برای مرحله بعد جذاب ترین رقابت باشگاهی دنیا خواهیم بود.

هفته پایانی رقابتی سه شنبه و چهارشنبه گذشته برگزار شد و مشخص شد که چند تیم بزرگ و قهرمان سابق رقابت ها از جمله یوونتوس، پورتو، آژاکس و المپیک مارسی، جایی در مرحله بعد ندارند.

اما هنوز تقریبا تمام مدعیان اصلی در رقابت ها حضور دارند؛ رئال و بارسا مثل چند سال اخیر از مدعیان اصلی قهرمانی هستند که پرچم اسپانیا را بالا نگه داشته اند. البته اتلتیکو مادرید هم می تواند حریفی بسیار خطرناک برای هر تیمی باشد.

آلمانی ها هم چهار نماینده دارند که در بین آنها، بایرن مونیخ امید اصلی قهرمانی است؛ دورتموند هرچند به عنوان تیم اول صعود کرد اما با توجه به مصدومان زیادش، تیم آماده فصل قبل نیست. شالکه و لورکوزن هم همین که بتوانند از این مرحله صعود کنند، کار بزرگی انجام داده اند.

لیگ برتر هم چهار نماینده دارد که دو تا از آنها در سید یک و دو تیم در سید دو قرار دارند.

تیم های سید یک: منچستریونایتد، رئال مادرید، پاری سن ژرمن، بایرن مونیخ، چلسی، بوروسیا دورتموند، اتلتیکو مادرید، بارسلونا

تیم های سید دو: میلان، زنیت، شالکه، آرسنال، المپیاکوس، منچسترسیتی، گالاتاسرای، بایر لورکوزن

براساس قوانین، تیم های یک کشور در این مرحله نمی توانند با هم روبرو شوند و این به آن معناست که بایرن مونیخ، با شالکه و بایر لورکوزن مطمئنا روبرو نمی شود.

البته برای بایرن یک تیم ممنوعه دیگر هم وجود دارد؛ منچسترسیتی، تیمی که در مرحله گروهی با آن روبرو شدند. به این ترتیب، حریف بایرن در مرحله بعد یکی از پنج تیم میلان، زنیت، آرسنال، المپیاکوس و گالاتاسرای خواهد بود.

برای سایر تیم ها هم به همین ترتیب است؛ یعنی چلسی علاوه بر آرسنال و منچسترسیتی، با المپیاکوس هم روبرو نمی شود یا منچستریونایتد تنها می تواند با میلان، زنیت، شالکه، المپیاکوس و گالاتاسرای هم قرعه شود.

دیدارهای رفت این مرحله روزهای ۱۸ و ۱۹ فوریه(۲۹ و ۳۰ بهمان) برگزار می شود و دیدارهای برگشت هم یک هفته بعد خواهد بود.