پانزده هزار نفر از این تعداد مربوط به مسابقه پرسپولیس – مس در کرمان بود. در روزی که از بازیهایی که در شهرهای تیمهای پر طرفداری چون: سپاهان، ملوان، تراکتور و استقلال در مجموع فقط هفت هزار نفر دیدن کرده بودند. مجموع گل های رد و بدل شده به لطف شش گلی که پرسپولیس به مس زد در این هفته بالا رفته بود و به شانزده گل و میانگین دو گل در هر بازی رسید. با هم نگاهی می اندازیم به بهترین های لیگ برتر از نگاه کارشناسان سایت گل:
دروازه بان:
حامد لک(تراکتورسازی):دروازه بان الیگودرزی تراکتورسازی بیست و سه سالش است. فوتبالش را از جوانان صبا شروع کرد و بعد از سه سال بازی برای این تیم سال گذشته برای گذراندن دوران سربازی به تراکتور پیوست. وی که چندین بار در اردوهای تیم ملی بزگسالان شرکت کرده است، سابقه عضویت در تیم ملی زیر بیست و ساله ها را هم دارد. او در همه ی هجده بازی تراکتور فیکس بوده و ۱۶۲۰ دقیقه بازی کرده است. لک در برابر ذوب هرچند دو گل که یکی گل به خودی بود، دریافت نمود اما چند سیو عالی داشت تا ما را مجاب کند از میان او و فروزان، لک را در تیم منتخب جای دهیم.
مدافع:
علی رضا نظیف کار(داماش):مدافعسی ساله داماش زاده رشت است. فوتبالش را از تیم امید سعدی رشت آغاز کرد و بعد به فجر گیلان و کوثر تهران پیوست. پگاه و نساجی دیگر تیم های نظیف کار است. او یک نایب قهرمانی جام حذفی با پگاه در کارنامه دارد. امسال تاکنون فقط در یک بازی تیمش غایب بوده و در هفده بازی ۱۵۳۰ دقیقه در میدان بوده و دو گل زده است. نظیف کار یکی از بهترین بازیکنان میدان نفت تهران با داماش بود و با تسلط رهبری خط دفاع تیمش را بر عهده گرفت تا یک امتیاز حساس ازنبرد با تیم رده دومی در خانه حریف برای داماش کسب گردد.
هاشم بیگ زاده(استقلال):هافبک سی ساله استقلال اصالتا شیرازی است و زاده شهر ری. او در تیم های فجر، استقلال و سپاهان بازی کرده و دوباره سال گذشته به تیم سابقش پیوسته است. بیگ زاده دوبار با آبی های پایتخت و دوبار با سپاهان قهرمان لیگ شده است. او امسال خیلی در استقلال به بازی گرفته نشد و در نه بازی تنها ۶۶۴ دقیقه بازی کرده است. او سوژه ی فوتبال دوستان ایرانی در یک هفته ی گذشته بود و به ثمر رساندن نخستین گلش که البته سه امتیازی هم بود، به نوعی پاسخی بود بر همه ی هجمه هایی که در فضای مجازی بر علیه هاشم شکل گرفته بود تا شاید به تردید های کیروش برای اعزام او به برزیل پایان دهد.
مصطفی اکرامی(گسترش فولاد):مدافع گسترش متولد تهران است و سی ساله. فوتبالش را از بانک ملی شروع کرد و سپس در تیمهای استقلال، پیام مشهد، شیرین فراز، استقلال اهواز، تراکتور و ذوب آهن توپ زده است. دو نایب قهرمانی ایران با تراکتور در کارنامه دارد. وی که در ابتدای فصل از تراکتورسازی به ذوب پیوسته بود در یک نیم فصل تنها هفت بار و به مدت ۴۰۷ دقیقه بازی کرد و در نقل انتقالات به گسترش آمد. او در سه بازی فیکس بوده و ۲۷۰ دقیقه در میدان حضور داشته است. در اصفهان مصطفی اکرامی یکی از بازیکنان برتر تیمش برابر سپاهان بود تا گسترشی ها با استحکام در خط دفاعی یک امتیاز از اصفهان به تبریز سوغت ببرند.
هافبک:
خسرو حیدری(استقلال):هافبک راستسی ساله استقلال اهل تهران است و فوتبالش را از جوانان پرسپولیس شروع کرده و در یک چرخش کامل به استقلال پیوست و بعد از آن بازی در تیم های پاس تهران و همدان، ابومسلم و سپاهان را نیز تجربه کرده است. حیدری چهل و دو بازی بازی ملی در کارنامه دارد و به مانند پژمان جمشیدی فقط یک گل زده برای تیم ملی در کیسه دارد! خسرو با دو قهرمانی لیگ برتر با استقلال و یک قهرمانی با سپاهان و پاس و یک قهرمانی جام حذفی یکی از پر افتخارترین بازیکنان لیگ است. حیدری امسال را به دلیل مصدومیت بیشتر بازی ها را از دست داد و تنها در نه بازی ۷۱۹ دقیقه به میدان رفته است. حیدری در برابر فجرسپاسی با یک سانتر زیبا موجبات به ثمر رسیدن تک گل تیمش را فراهم کرد تا سومین پاس گل امسالش را هم رقم بزند.
رضا حقیقی شاندیز(پرسپولیس):هافبک دفاعی بیست وپنج ساله ی مشهدی پرسپولیس، فوتبالش را از پیام مشهد آغاز کرد و برای گذراندن دوران سربازی به فجر پیوست. پس از کلی کش و قوس نیم فصل گذشته به پرسپولیس پیوست. او در تیم های ملی جوانان و امید بازی کرده و نخستین بار توسط کی روش در اسفند ماه برای بازی با اردن به تیم ملی دعوت شد. تنها افتخار فوتبالی اش نایب قهرمانی جام حذفی با پرسپولیس است امسال می خواهد نخستین جام قهرمانی اش را بالا ببرد. در چهارده باری که برای پرسپولیس به میدان رفته است، ۱۱۴۹ دقیقه بازی کرده است و در جشنواره شش تایی پرسپولیس حقیقی یک پاس گل بی نظیر به سید صالحی داد و از موثرترین بازیکنان تیمش هم بود.
بختیار رحمانی(فولاد):جوان بیست و چهار ساله فولاد، اصالتا مرد است و اهل جوان رود کرمانشاه است ولی در سرپل ذهاب متولد شده است. فوتبالش را از زاگرس جانرود آغاز کرد و در آکادمی فوتبال فولاد رشد نمود و از این تیم به تیم ملی امید هم دعوت شد. او هفتمین سال حضورش را در فولاد سپری می کند. کاپیتان جوان و خوش آتیه ی فولاد از جواهرات قیمتی گنجینه فرکی محسوب می شود. او با این سن کمش بیش از یکصد و پنجاه بازی برای فولاد انجام داده است که در هفده بازی لیگ امسال ۱۵۰۵ دقیقه به میدان رفته است و تاکنون پنج گل برای تیمش به ثمر رسانده و سه پاس گل داده است. در بازی برابر صبا رحمانی زننده گل نخست تیمش بود.
محسن مسلمان(پرسپولیس):هافبک تهاجمی بیست و سه ساله ذوب اهل محله نارمک است. او با گلی که در سن حدود ۱۷ سالگی به همین پرسپولیس در تاریخ سیزده مهر هشتاد و شش زد، عنوان جوانترین گلزن تاریخ لیگ را بدست آورد. وی در تیمهای ملی جوانان و امید عضو بوده و یک بازی هم برای بزرگسالان کرده است. مسلمان فوتبالش را از آکادمی ذوب آهن آغاز کرد و بالاجبار دو سال دوران سربازی را در ملوان بازی کرد و دوباره به ذوب برگشته است، اما هرگز آن فروغ گذشته را در این تیم بدست نیاورد و در ۱۰۳۳ دقیقه ای که برای این تیم بازی کرد نتواست هرگز خود را به مربیانش ثابت کند. مسلمان حالا دررسپولیس در سومین باری که به میدان رفته ۲۴۵ دقیقه بازی کرده است و نخستین گلش را هم به ثمر رساند. گل او که از اعتماد به نفس کاذب شیثحاصل شده بود، ما را به یاد آن صحنه ای انداخت که با لباس پرسپولیس علی انصاریان را دریبل زده بود و البته با خشونت سرنگون شده بود.
مهاجم:
امین منوچهری(راه آهن):مهاجم بیست و هشت ساله راه آهن فوتبالش را از همای تهران آغاز کرد و در سایپا وارد فوتبال حرفه ای شد. او در دو فصل اخیر یک رکورد کم نظیر دارد و هر نیم فصل را در یک تیم توپ زده است و در تیمهای استقلال، نفت و حالا راه آهن بازی کرده است. او در شانزده بازی راه آهن مجموعا ۱۱۹۱ دقیقه بازی کرده است. سه گل برای راه آهن تاکنون به ثمر رسانده و یک پاس گل داده است. منوچهری در برابر ملوان از تک موقعیتی که نصیبش شد توانست بهترین استفاده را بکند و با همین تک گل راه آهن پیروز از زمین خارج شود تا بهترین بازیکن میدان لقب بگیرد.
پیام صادقیان(پرسپولیس):مهاجم بیست و دو ساله تبریزیپرسپولیس فوتبالش را از تیم جوانان ملوان انزلی شروع کرد و سپس به ذوب آهن پیوست. او در همه ی سطوح ملی از نوجوانان تا امید حضور داشته و کاپیتان تیم نوجوانان هم بود و یک گل هم در جام جهانی به ثمر رساند. وی یک عنوان نایب قهرمانی و یک سومی لیگ و همچنین یک عنوان نایب قهرمانی آسیا را با ذوب آهن در کارنامه دارد. امسال برای پرسپولیس در شانزده بازی که به میدان رفته ۱۱۹۵ دقیقه بازی کرده است و دو گل و چهار پاس گل هم به ثمر رسانده است. صادقیان یکی از گلزنان شش گانه پرسپولیس برابر مس بود.
میلاد غریبی(ذوب آهن):مهاجم گچسارانی ذوب، بیست و دوساله است. او فوتبالش را نفت گچساران شروع کرد و سپس به جوانان سایپا پیوست. غریبی پس از سه فصل خوب در سایپا امسال به پرسپولیس پای گذاشت و اما او هم به مانند ستاره سابق سایپا(انصاری فرد) روزهای بدی را در قرمز پوشان پایتخت تجربه کرد و با رکورد ۴۶ دقیقه بازی در یک نیم فصل، به صورت قرضی به ذوب آهن آمده است. میلاد در تیم های ملی زیر هفده، بیست و بیست و دو ساله های ایران عضو بوده است. غریبی تا همین جا هم با ۱۵۸ دقیقه بازی در دو مسابقه دو برابر زمان پرسپولیس اش بازی کرده است. او در برابر تراکتور توانست نخستین گل فصلش را هم به ثمر برساند.
بهترین بازیکن:
هاشم بیگ زاده(استقلال):بازیکن که در طول هفته گذشته زیر آوار شوخی های سخیف می توانست له شود و دستهایش بالا برود، با حفظ روحیه و یک نمایش عالی هم موجب یک گل زیبای سه امتیازی برای تیمش شد و هم نشان می داد که حرفهایش را به جای دیوار فیس بوک در مستطیل سبز خواهد زد.
بهترین مربی:
علی دایی(پرسپولیس):چه کسی است که در ایران و خارج و از محیط پیرامونی اش پیدا می شود که او را نشناسد؟ در باره دایی می توان چندین جلد کتاب نوشت، کتاب هایی که مطمئنن ه. اداران و مخالفانش در آن به یک میزان خواهند نوشت. مربی چهلو چهار ساله پرسپولیس زاده اردبیل است و سفیر ایرانی یونیسف. مربی سابق تیم ملی ایران به پرسپولیس آمده تا پس از علی پروین و افشین قطبی سومین مربی باشد که جام قهرمانی لیگ برتر را به کلکسیون باشگاه اضافه نماید. علی دایی این هفته یک برد شش گله دیگر را به تاریخ باشگاه پرسپولیس تقدیم کرد تا بهترین مربی هفته هجدهم نام بگیرد.
بهترین تیم:
پرسپولیس:پرهوادارترین تیم ایران این هفته یک برد شش گله را در لیگ کم گل ایران بدست آورد و تا هوادارانش را پس از نزدیک به هفت سال به کسب سومین قهرمانی لیگ برتر امیدوار نماید. حالا این تیم یکدست با مثلثمربی و بازیکن و مدیریت و همچنین با حمایت هواداران پرشورش سور و سات قهرمانی را مهیا می بینند. پرسپولیس این هته توانست دوباره به صدر بازگردد، هرچند که دو شریک گردن کلفت را در کنارش دارد تا از کوچکترین لغزش سرخ پوشان بهره ببرند.