ملت ایران: منصور پورحیدری که همچنان دور و بر تیم استقلال است و به عنوان عضو هیات مدیره در باشگاه محبوبش فعالیت می کند درباره شرایط اخیر این تیم و اتفاقات مربوط به چالش استقلال و تیم ملی صحبت کرده است.
وی ابتدا در باره بازی با فجر می گوید: «بازی سختی بود، فجر همیشه مقابل تیم های بزرگ خوب بازی می کند این تیم با بازیکنان جوان و باانگیزه اش مقابل ما دونده ظاهر شد با این حال به نظرم استقلال هم در این بازی خوب کار کرد مخصوصاً اینکه ما در نیمه دوم به هماهنگی بیشتری رسیدیم و در حفظ توپ خیلی خوب کار کردیم تا آهسته آهسته به شرایط مطلوب نزدیک شویم. درست است که استقلال در این بازی فقط یک گل را به ثمر رساند، اما آنچه من از استقلال در این دیدار دیدم نشان دهنده رسیدن این تیم به شرایط مطلوب است.»
پورحیدری با اشاره به اینکه استقلال هنوز به شرایط ایده آل نرسیده می گوید: «ما دقیقا یک نیم فصل به دلیل تعداد بالای محرومان و مصدومان مان نتوانستیم شرایط خوبی را تجربه کنیم. کادرفنی تمام نفرات خود را در اختیار نداشتند تا همین اتفاق روی تیم تاثیر بگذارد اما الان که تعداد غایبان استقلال کمتر شده می بینیم که شرایط این تیم رفته رفته بهتر می شود. ما مقابل سپاهان خوب بودیم برابر فجر هم خوب ظاهر شدیم تا از روزهای نگران کننده خارج شویم.»
وی در خصوص استقبال کم تماشاگران از بازی های لیگ و البته دیدارهای استقلال می گوید: «این مسئله دلایل زیادی می تواند داشته باشد یکی از دلایل این اتفاق گران شدن بلیت ها است. کسی که بخواهد به ورزشگاه بیاید باید هزینه بالایی را صرف کند و همین کار را برای آمدن او به ورزشگاه سخت می کند. پخش مستقیم بازی های خوب اروپایی و پایین آمدن کیفیت بازی های لیگ داخلی ما هم در این زمینه بی تاثیر نیست. البته الان هم سرما نقش اصلی را در نیامدن هواداران به استادیوم ایفا می کند. به نظرم همه این عوامل تعداد هواداران حاضر در استادیوم را پایین آورده است.»
پورحیدری درباره مشکل پیش آمده بین تیم ملی و استقلال می گوید: «اگر قرار باشد ملی پوشان استقلال در لیگ قهرمانان آسیا حضور نداشته باشند کار ما در آسیا خیلی سخت می شود. البته من بعید می دانم که کروش بازیکنان استقلال را همزمان بازی های لیگ قهرمانان آسیا به اردو ببرد. او یک مربی حرفه ای و منطقی است و هیچ وقت این کار را نمی کند. من می خواهم بدانم تیم های کره، ژاپن، استرالیا در لیگ قهرمانان چه طور ظاهر می شوند؟ آیا آنها هم بدون ملی پوشان شان پا به این مسابقات می گذارند؟ نظر شخصی من این است که حضور استقلال بدون ملی پوشانش در آسیا نشدنی است و شاید فدراسیون ما تلاش کند تا زمان بازی های آسیایی را جلوتر بیندازد تا اینگونه نه باشگاه ها متضرر شوند و نه تیم ملی.»
پورحیدری درباره غیبت طولانی ساموئل در تمرینات استقلال هم می گوید: «بالاخره این مشکلی است که متاسفانه پیش آمده. ساموئل بازیکن منظم و حرفه ای است وقتی پولش را دریافت نکرده ترجیح داده که در تمرینات حضور پیدا نکند و متاسفانه او در حال حاضر این تصمیم را گرفته است. البته باشگاه ها و بازیکنان دیگر هم این مشکلات مالی را دارند اما به هر حال ساموئل تصمیم گرفته که به دلیل مشکلات مالی الان در تمرینات حضور پیدا نکند.»
عضو هیات مدیره آبی ها که با ساایت رسمی باشگاهش صحبت کرده درباره شانس قهرمانی مجدد استقلال در لیگ می گوید: «این رقابت نزدیک که برای کسب قهرمانی ایجاد شده خیلی خوب است و کمک می کند تا در آینده هواداران بیشتری به ورزشگاه بیایند. البته من بدون تعصب این حرف را می زنم با شرایطی که در استقلال می بینم خیلی امیدوار هستم که این تیم بتواند قهرمانی در لیگ را مجدداً متعلق به خود کند.»