ملت ایران: همان روزی که پرویز مظلومی جانشین محمود یاوری در مس کرمان شد یک لیست برای خرید های نیمفصل به مدیرعامل نارنجی پوشان کرمان داد که آرش برهانی در سرلیست فهرست او بود.
در آن برهه برهانی بازیکن نیمکت نشین استقلال بود و انتظار می رفت در تعطیلات نیمفصل بدون هیچ مشکلی این بازیکن کرمانی به زادگاهش برگردد. اما گلزنی در دو بازی متوالی مقابل سایپا و تراکتورسازی نظر برهانی را کاملا تغییر داد. با توجه به خداحافظی مجیدی از میادین او احساس کرد در نیمفصل دوم به او بازی بیشتری به عنوان بازیکن ثابت می رسد از این رو به پیشنهاد مس جواب منفی داد. گفته می شد که مسی ها برای یک فصل و نیم حاضر بودند مبلغ قابل توجهی را به برهانی بدهند اما برهانی که خواب حضور در جام جهانی را می دید ریسک ادامه حضور در استقلال را به جان خرید و حالا جواب کاملا برای او معکوس است.
گویا قلعه نویی به فوتبال درگیرانه اولادی و قاضی عقیده بیشتری دارد و بعید است فعلا برهانی در ترکیب اصلی آبی پوشان قرار بگیرد. در روز بازی با فجر هم آرش به عنوان بازیکن ذخیره وارد میدان شد اما عملا هیچ کارایی در زمین مسابقه نداشت. قطعا او بیشترین ضربه را از جدایی جباری از استقلال خورد. هیچ یک از هافبک های استقلال قابلیت ارسال پاس های تو در و ناگهانی شماره هشت سابق تیم شان را ندارند و در چنین فضایی برهانی مجبور است تا پایان فصل، نیمکت نشینی را به جان بخرد. او امروز در مصاحبه ای عنوان کرد قصد بر هم زدن آرامش تیمش را ندارد از این رو فعلا اعتراضی به شرایطش ندارد اما از دست دادن جام جهانی و همچنین جایگاه ثابتش در خط حمله استقلال چیزی نیست که آرش را تا پایان فصل ساکت نگه دارد.