به گزارش ملت ایران به نقل از ورزش سه لو در کنفرانسی خبری در شهر گدانسک در خاک لهستان گفت: در صورتیکه بازیکنی از آمادگی صددرصد برای حضور در دیدار مقابل ایتالیا برخوردار نباشد ما از او در این دیدار استفاده نمی کنیم و هیچکدام از بازیکنان ما آسیب دیده نیستند و در آمادگی صدر در صد برای حضور در این دیدار برخوردارند و درباره اشتایگر باید بگویم که او در دیدار یک چهارم نهایی تیم در برابر یونان از ناحیه زانو دچار آسیب دیدگی شد اما این به آن معنی نیست که او از آمادگی صددرصد برخوردار نباشد و او و تمامی بازیکنان تیم به صورت صد درصد در خدمت تیم هستند و او می تواند در دیدار مقابل ایتالیا به میدان برود.

وی درباره تیم ملی فوتبال ایتالیا حریف تیمش گفت: به نظر من تیم ایتالیا در شروع بازی خیلی خوب عمل می کند و از نظر بازی تیمی کیفیت خود را از دست نمی دهد و بیشتر بازیکنان آنها در لیگ این کشور بازی می کنند و با شرایط بازی در آن عادت دارند و ما تمامی آنها را زیر نظر داشته ایم اما این تنها بخشی از برنامه های ما برای مقابله با این تیم است و قصد داریم با تقویت تاکتیک تیمی بازی را به دست بگیریم و خود را بر آنها تحمیل کنیم.

وی در پایان گفت: تیم ایتالیا از بازیکنان قدرتمندی برخوردار است اما با این وجود ما با نقاط ضعف آنها به خوبی آشنایی داریم و می توانیم با ارائه بازی معمول خود هیچ نگرانی درباره نتیجه بازی نداشته باشیم و مطمئنم این دیدار با برتری ما به پایان می رسد.

میروسلا کلوزه مهاجم تیم ملی فوتبال آلمان هم در این کنفرانس خبری گفت: ما خاطره شکست خود در برابر تیم ایتالیا در دور نیمه نهایی رقابتهای جام جهانی دو هزار و شش را به فراموشی سپرده ایم و این موضوع مربوط به گذشته است و من از آمادگی لازم برای حضور در دیدار نیمه نهایی برخوردارم و خود را آماده حضور در این دیدار کرده ام.

کلوزه درباره تیم ملی فوتبال ایتالیا گفت: من به خاطر حضور در تیم لاتزیو و لیگ فوتبال ایتالیا تا اندازه ای می توانم در دیدار مقابل ایتالیا به تیمم کمک کنم و در گفتگوهایی که باسایر اعضای تیم داشته ام سعی کردم تا اندازه ای نوع فوتبال این کشور را برای آنها توضیح دهم اما تیم مربیگری ما بارها فیلم بازی های تیم ایتالیا را دیده اند و با نقاط ضعف و قدرت آنها آشنا هستند به طوریکه با گوش دادن به حرف های آنها می توانیم این تیم را شکست دهیم.

وی درباره گومز دیگر مهاجم تیم ملی فوتبال آلمان گفت: تیم ملی فوتبال آلمان دو مهاجم بزرگ دارد و گومز یکی از این مهاجمان است و اینکه یواخیم لو از کدامیک از آنها در دیدارهای تیم استفاده کند کار سخت و دشواری است.

گفتنی است تیم های ملی فوتبال آلمان و ایتالیا در دور نیمه نهایی رقابتهای فوتبال یورو دو هزار و دوازده روز پنج شنبه در شهر ورشو در لهستان به دیدار هم می روند.