ملت ایران: زردهای نصف جهان برای حل مشکل خط حمله تیمشان سراغ یک بازیکن دورگه هلندی، اندونزیایی رفته اند. مهاجمی که متولد هلند است اما به خاطر رگ اندونزیائی اش جزو سهیمه آسیایی سپاهان به حساب می اید. رزومه او می گوید در ۳۲۱ بازی موفق شده ۱۱۷ بار گلزنی کند. اما مشخص نیست آیا او در لیگ ایران هم قادر به تکرار این گلزنی هاست یا نه.
در مورد او دو نکته ظریف وجود دارد. این بازیکن از همان کانالی وارد لیگ ایران شد که مارکوی پرسپولیس پایش به ایران رسید. اما برخلاف علی دایی که در انتخاب بازیکن خارجی کوچکترین تبحری را ندارد، زلاتکو کرانچار نشان داده به سادگی بازیکن خارجی ای را جذب نمی کند. خریدهای دو فصل اخیر سپاهان بیان کننده این موضوع است زلاتکو با وسواس سراغ خارجی ها می رود. از سویی این مهاجم ۳۱ سالش هست و سن چندان مناسبی برای یک مهاجم در یک لیگ جدید ندارد.
در رزومه این بازیکن خارجی که به مانند خیلی از هلندی ها در نامش کلمه ون وجود دارد آمده است؛ سرجیو ون دیک(Sergio van Dijk‏) متولد ۶ اوت ۱۹۸۲(سی و یک ساله) در آسن هلند با قد ۱۸۵ سانتیمتر یک بازیکن فوتبال اندونزیایی متولد هلند است.
این بازیکن چپ پا در پست مهاجم بازی می کند و قبل از این در تیم هایی مثل گرونینگن(۲ بازی و یک گل)، هلموند اسپورت(۸۷ بازی و ۱۳ گل)، امن(۹۸ بازی و ۳۲ گل)، بریزبن روآر(۵۰ بازی و ۲۵ گل)، آدلاید یونایتد(۵۵ بازی و ۲۵ گل) و پرسیب باندونگ(۲۹ بازی و ۲۱ گل) بازی کرده است. ون دیک در فصل ۱۱-۲۰۱۰ و زمانی که در عضویت آدلاید یونایتد بود٬ به مقام آقای گلی در ای - لیگ(لیگ مشترک استرالیا و نیوزلند) نیز دست یافت.