ملت ایران: پپ گواردیولا سرمربی بایرن مونیخ از نظر فنی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و این را به خوبی آمار و ارقام او نشان می دهد. این مربی اسپانیایی از نظر اخلاقی هم بسیار خوب است و در دوران بازیگری و مربیگریش کمتر پیش آمد که رفتاری زشت و ناجوانمردانه از او سربزند.

پیر امیل هویبریگ از بازیکنان جوان بایرن مونیخ رویدادی را نقل کرد که به خوبی شخصیت والای گواردیولا را به تصویر می کشد. این بازیکن دانمارکی در گفت وگویی که با روزنامه بیلد آلمان داشت، گفت: پزشکان در دانمارک اعلام کردند که پدرم مبتلا به سرطان است و هیچ امیدی برای زنده ماندن ندارد. وقتی به تمرین بایرن آمدم چهره ای غمناک داشتم و به شدت گریه کردم چرا که من ۱۸ سال سن بیشتر نداشتم و نمی توانستم بدون وجود پدرم زندگی کنم. گواردیولا وقتی مرا ناراحت دید به گوشه ای برد. او به من گفت که می داند پدرم مریض است. در صحبت های او ناراحتی و اندوهش را به وضوح مشاهده می کردم. گواردیولا گفت از مریضی پدرم به شدت ناراحت است و به یکباره گریه کرد و اشک از چشمانش سرازیر شد.

او افزود: گواردیولا شخصیت والایی دارد. او از سران باشگاه بایرن مونیخ خواست تا به من کمک کنند و پدرم را برای درمان از دانمارک به آلمان آورند. پدرم با تلاش های گواردیولا به آلمان منتقل شد و الان پزشکان وضعیت او را رضایت بخش توصیف کردند.

گواردیولا در چهار سالی که هدایت آبی - اناریها را برعهده داشت نتایج خیره کننده ای به دست آورد و با این تیم چهارده جام کسب کرد تا به عنوان پرافتخارترین سرمربی تاریخ آبی - اناریها انتخاب شود. او پس از یک فصل دوری از مستطیل سبز بایرن را به عنوان مقصد بعدی خود انتخاب کرد. بایرن در فصل جاری رقابت های لیگا با این مربی اسپانیایی نتایج خوبی کسب کرده و با ۳۸ امتیاز در صدر جدول رده بندی قراردارد.