کریم انصاری فرد بعد از گلی که به پرسپولیس زد و مهمتر از ان شادی نکرد، سوژه خیلی از رسانه ها شد. امروز روزنامه ایران ورزشی هم در این مورد با او مصاحبه جذابی را انجام داده است. کریم در این گفتگو می گوید چرا شادی گل نکرد و چرا قبل از بازی با وجود کدورت بین او و دایی سمت سرمربی پرسپولیس رفت.

در مورد بازی با پرسپولیس صحبت کن. فکر می کردید بازی را ببرید؟
بازی خوبی بود و به نظر، هر دو تیم برای صدرنشینی تلاش می کردند. باران هم که باریده بود و بازی جانداری را شاهد بودیم. عملکرد فنی که در این بازی می شد دید به علت بارش باران کمی قفل شده بود اما خدا را شکر ما در زمین خودمان برنده شدیم و این ۳ امتیاز برای ما خیلی با ارزش بود. دل هوادارانمان را شاد کردیم و این بازی ۶ امتیازی را به سود خودمان به پایان رساندیم.
در صحنه هایی از بازی به داور بازی معترض بودی، دلیل اعتراض هایت چه بود؟
داور هند من را گرفته بود و به نظرم صد در صد اشتباه کرد، چون اصلا توپ به دست من نخورده بود. من برای همه بازی ها انگیزه دارم چون امسال سال جام جهانی است و مهم ترین اولویتم حضور در برزیل است، به همین دلیل با انگیزه بیشتری بازی می کنم.
در این بازی، گل ۳ امتیازی زدی. از گلت بگو و اینکه چرا شادی نکردی؟
وقتی گل زدم خواستم خوشحالی کنم که یادم افتاد تیم مقابلم پرسپولیس است. از پرسپولیس سال گذشته پول گرفته بودم، این پول را در زندگی ام استفاده کردم و نمی توانستم آنها و هوادارانشان را ناراحت کنم. حتی مقابل سایپا هم اگر گل بزنم خوشحالی نمی کنم. سال بعد اگر یک درصد هم در تراکتورسازی نبودم و در فوتبال ایران بازی می کردم اگر به این تیم هم گل بزنم خوشحالی نمی کنم. این اخلاق من است و واقعا نامردی بود اگر بعد از گل به پرسپولیس بالا و پایین بپرم و خوشحالی کنم.
شادی نکردنت ما را یاد ماریو گوتزه انداخت که مقابل دورتموند گل زد اما خوشحالی خاصی انجام نداد…
خودم هم یاد گوتزه افتادم. دیدم که او هم با لباس بایرن مونیخ به دورتموند گل زد اما شادی نکرد. من هم مثل گوتزه شادی نکردم، به احترام هواداران پرسپولیس، بازیکنان و کادر فنی اش.
قبل از بازی و برخلاف پیش بینی ها سمت علی دایی رفتی و با او خوش و بش کردی. چه شد که تصمیم گرفتی سمت دایی بروی؟
مگر قرار بود سمت دایی نروم؟ با این کار نشان دادم که هیچ مشکلی بین ما نیست. اوایل فصل هم هر بحثی بود ختم به خیر شد. از این بحثها در فوتبال به وجود می آید اما دایی بزرگ این فوتبال است و وظیفه من این بود که برای احوالپرسی و کسب اجازه سمت او بروم.
بعد از بازی هم اتفاقات عجیبی رخ داد. درگیری بازیکنان با هم و البته رد و بدل شدن سیلی. تو هم یکی از بازیکنانی بودی که در این بحثها شرکت داشتی. دلیلش چه بود؟
من با خیلی از بازیکنان پرسپولیس دوست و رفیق هستم. چه در تیم ملی و چه در پرسپولیس ما با هم شوخی داشته و داریم. شاید یکسری درگیری ها هم در فوتبال می شد اما اینها طبیعی است، چون فوتبال یک ورزش فیزیکی است و از این مسائل پیش می آید اما اگر من در صحنه ای بد خطا کردم و یا اعتراض هایی انجام داده ام از همه عذر می خواهم. هر چه بود تمام شد و اینها جزو زیبایی ها فوتبال است. من به هیچ کس نه بی احترامی کردم و نه حرفی زده ام، اگر هم کسی از من چیزی به دل گرفته از او عذر می خواهم.
با گلی که زدی باز هم در کورس آقای گلی هستی و به همراه رضا عنایتی از همه جلوتری، آقای گل می شوی؟
همه بازیکنان تلاش می کنند تا آقای گل شوند اما مردم عزیز تبریز دنبال این هستند که تیمشان قهرمان شود. امیدوارم قهرمان لیگ برتر شویم و این قهرمانی برایم از آقای گلی مهم تر است.