ملت ایران: او در مورد حضور تیم ملی در جام جهانی و حریفان احتمالی ایران حرف های جالبی می زند. صادقی که در لبنان هم برای تیم ملی بازی کرد و شاهد آن اتفاقات عجیب در بیروت بود به سؤالات ما پاسخ داده است.

بعید به نظر می رسد اتفاقات لبنان از یاد بازیکنان برود؛ قبول داری؟

واقعا همینطور است. در آن شرایط که ساعاتی قبل به سفارت ایران حمله تروریستی شده بود احتمال می رفت که دوباره چنین حمله ای تکرار بشود اما خدا را شکر اتفاق بدی نیفتاد. البته این را هم بگویم که خودم پیه همه چیز را به تنم مالیده بودم. قبل از بازی با خودم گفتم بگذار هر چه می خواهد بشود، ما می رویم بازی مان را انجام می دهیم.

قبل از بازی پیش بینی نمی شد تو در ترکیب اصلی قرار بگیری اما کی روش یکدفعه آرایش خط دفاع را به هم ریخت. فکر می کنی در آینده هم در ترکیب ثابت باشی؟

به معادلات فکر نمی کنم. خودم را سرباز تیم ملی می دانم. تیم ملی الان دارد نان همدلی اش را می خورد. اگر تا حالا موفق بوده ایم فقط به خاطر این بوده که کسی از بازی کردن دیگری ناراحت نمی شود. دلیل موفقیت تیم ملی همین همدلی هایی است که کی روش در تیم به وجود آورده.

اگر خودت مجبور شوی از روی نیمکت بازی های تیم ملی را نگاه کنی، واکنشی نشان نمی دهی؟

نمی توانم قطعا بگویم چه اتفاقی می افتد اما مطمئنم یکی از بزرگ ترین دلایلی که موجب شد ما به جام جهانی برویم همین همدلی بود. سعی می کنم منطقی برخورد کنم. الان توقع از تیم ملی بالا رفته آن هم به خاطر اینکه ما به جام جهانی صعود کرده ایم اما باید به کی روش و بازیکنان تیم ملی فرصت بیشتری داده بشود تا به امید خدا در جام جهانی نتایج بهتری بگیریم.

برخی معتقدند ایران در جام جهانی زنگ تفریح می شود. نظر تو چیست؟

هیچ کس حق ندارد تیم ایران را زنگ تفریح بداند. باور کنید ما زنگ تفریح تیم های بزرگ نمی شویم.

مثل اینکه در مصاحبه ای گفته بودی ترسی از برزیل و آرژانتین نداری؟

ما کشور بزرگی هستیم و تیم ملی بزرگی هم داریم. به قول قلعه نویی کسی که زیاد حرف می زند و رجز می خواند نشان دهنده ترسش است. در جام جهانی خیلی چیزها را ثابت می کنیم.

ولی فوتبال ما با تیم های بزرگ خیلی فاصله دارد.

فاصله فوتبال را قبول دارم اما مطمئنم در جام جهانی زنگ تفریح نمی شویم. آنها باید از ما بترسند و به فوتبالیست ایرانی احترام بگذارند. فوتبال ایران بازیکنان بزرگی در دنیا داشته و همین حالا هم دارد. مگر می شود علی دایی، خداداد عزیزی و مهدی پاشازاده را فراموش کرد؟ ما وارثپیراهن این بازیکنان هستیم و باید در جام جهانی به قدرت های فوتبال جهان نشان بدهیم که هرگز زنگ تفریح نیستیم. اجازه نمی دهیم به شخصیت ما ایرانی ها توهین بشود. مطمئن باشید آنهایی که فکر می کنند هم گروهی با ایران برایشان شانس می آورد سخت در اشتباهند.

ممکن است تیم ملی فوتبال هم همان کاری را که والیبالیست ها و ساحلی بازان انجام دادند، در جام جهانی فوتبال تکرار کند؟

تیم ملی باید حمایت بشود. کی روش مربی بزرگی است و فکر های بزرگی هم در سر دارد. اگر به تیم ملی خوب بها داده بشود در همین ماه های مانده به آغاز جام جهانی می توانیم خودمان را جمع و جور کنیم و با قدرت کافی و انگیزه بسیار بالا به جام جهانی برویم اما متأسفانه تدارکات تا حالا خوب نبوده که امیدوارم در ماه های منتهی به جام جهانی این تدارک بهتر بشود. بدون شک اگر برنامه ریزی بهتر بشود ما مثل سرباز از نام ایران در جام جهانی دفاع می کنیم. مگر ما ایرانی ها در دنیا کم افتخار داشته ایم؟ در خیلی رشته ها ما نمونه بوده ایم. در هنر، در علم، در ورزش و خیلی رشته های دیگر. من مطمئنم که تیم ملی فوتبال هم مثل تیم ملی والیبال یا فوتبال ساحلی نتایج خوبی در جام جهانی می گیرد.

خیلی ها معتقدند آن شخصیتی که ولاسکوبه والیبال ایران داده را کی روش به فوتبال نداده است. نظر تو چیست؟

فوتبال و والیبال دنیای متفاوتی دارد اما کی روش خیلی زحمت کشیده و مربی بسیار بزرگی برای فوتبال ایران است. تیم ملی فوتبال هم الان شخصیت کمی در دنیا ندارد. ما فقط بازی تدارکاتی با تیم های بزرگ می خواهیم تا بیشتر آماده بشویم. مطمئن باشید با کی روش روزهای خوبی برای فوتبال ایران در جام جهانی رقم می خورد و ما نتایجی می گیریم که شاید خیلی ها تصورش را هم نکنند.

دوست داری تیم ملی در جام جهانی با چه تیم هایی هم گروه بشود؟

من حس می کنم یکی از هم گروه های ما در جام جهانی آرژانتین است! نمی دانم چرا اما فکر می کنم یکی از رقبای ما آرژانتین است.

اگر اینطور شود چگونه می خواهید مسی را مهار کنید؟

نیازی نیست کسی مسی را مهار کند!

چرا؟

برزیلی ها با آرژانتینی ها خیلی مشکل دارند. مطمئن باشید وقتی ایران با آرژانتین هم گروه بشود همه برزیلی ها برای حمایت از ایران به ورزشگاه می آیند. آن وقت کل ورزشگاه علیه بازیکنان آرژانتین می شود و از دست مسی هم کاری ساخته نیست. می بینید که الان هم افت کرده. ما هم بازیکن خوب زیاد داریم که از پس مسی برآیند. نگران مسی نباشید!

در مورد شرایط استقلال چه صحبتی داری، آیا می توانید برای دومین سال پیاپی قهرمان شوید؟

تا یکی دو ماه پیش خیلی ها فکر می کردند نتیجه نگیریم ولی رفته رفته به بالای جدول آمدیم و الان هم مدعی جدی هستیم. رقابت بین مدعیان سخت است ولی اگر در نیم فصل دوم کمتر امتیاز از دست بدهیم قطعا قهرمان خواهیم شد.