به گزارش ملت ایران به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، این احکام و دعوت نامه ها به شرح زیر است:

فلاویو لوپز ۳۰ میلیون جریمه شد

باشگاه تراکتورسازی تبریز از فلاویو لوپز، بازیکن فصل گذشته اش که برای لیگ برتر سیزدهم هم با باشگاه قرارداد داشته، به علت عدم حضور در تمرینات، ترک کشور و انجام مصاحبه هایی علیه باشگاه در سایت ها و روزنامه ها شکایت کرده است. لوپز در این مصاحبه ها به مردم ایران و تبریز اهانت کرده است و باشگاه خواهان رسیدگی به این موضوع شده است که کمیته انضباطی پس از طی روال پرونده، از طرفین دعوت کرد تا در جلسه حاضر شوند که بازیکن تیم تراکتور در جلسه حضور پیدا نکرد، اما نماینده باشگاه در جلسه حاضر شد.

در هر حال کمیته انضباطی در نامه ای به کمیته تعیین وضعیت فیفا از این کمیته خواست تا اعلام نظر کند و باشگاه مکلف است که کمیته انضباطی را در جریان رسیدگی نسبت به اقدام فیفا قرار دهد. درباره شکایت دیگر باشگاه از فلاویو لوپز مبنی بر نشر اکاذیب طی مصاحبه انجام شده، کمیته انضباطی با توجه به عدم حضور بازیکن در جلسه رسیدگی به پرونده به پرداخت ۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می کند. رای صادره قطعی است.

شکایت مجتبی جباری و یورگن گده از استقلال

جلسه رسیدگی به مطالبه وجه مجتبی جباری از باشگاه استقلال تهران روز یکشنبه ۲۴ آذر برگزار می شود. عدم حضور مانع از رسیدگی نیست. همچنین جلسه رسیدگی به مطالبه وجه هانس یورگن گده از باشگاه استقلال تهران روز یکشنبه اول دی ماه در کمیته انضباطی برگزار می شود. عدم حضور طرفین مانع از رسیدگی به روند پرونده نیست.

شکایت ذوب آهن از پیام صادقیان رد شد

در پی شکایت باشگاه ذوب آهن از پیام صادقیان، بازیکن کنونی تیم پرسپولیس، کمیته انضباطی از طرفین دعوت کرده بود تا در جلسه رسیدگی شرکت کنند، اما باشگاه ذوب آهن خواهان تعویق جلسه شد. در هر حال پیام صادقیان در جلسه اول حضور پیدا کرد و توضیحاتش را ارائه کرد و اعلام کرد در جلسه بعدی با حضور نماینده ذوب آهن هم حضور پیدا خواهد کرد که در این جلسه نماینده باشگاه ذوب آهن بازهم حضور پیدا نکرد و حتی علت عدم حضور نماینده را هم اطلاع ندادند. بنابراین کمیته انضباطی پیگیری موضوع را در همین حد کافی دانسته و به لحاظ عدم کفایت دلیل و مستند، شکایت ذوب آهن را رد می کند. رای صادره با رعایت مقررات ماده های ۹ و ۱۵ آیین نامه انضباطی، قابل تجدید نظر در کمیته استیناف خواهد بود.

استقلال و پرسپولیس هرکدام ۳۰ میلیون جریمه شدند

رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره تخلفات منتسب به تماشاگران دو تیم استقلال و پرسپولیس، در دیدارهای نفت تهران - استقلال تهران، استقلال تهران - فولاد خوزستان، پرسپولیس - پدیده مشهد و راه آهن سورینت و پرسپولیس تهران به شرح زیر اعلام شد:

طرفداران دو تیم در این مسابقات خطاب به تیم مقابل مرتکب تخلفاتی شدند و این رویه در بازی های دیگر نسبت به بازیکنان و مربیان تیم های مقابل ادامه داشت. کمیته انضباطی پس از این تخلفات، در تاریخ ۲۰ آبان ۹۲ میرشاد ماجدی و سعید شیرینی را به کمیته انضباطی دعوت کرد و پس از شنیدن توضیحات هر دو سرپرست، هر کدام از دو باشگاه را به پرداخت ۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد و به باشگاه های فوق تذکر می دهد ضمن اعمال تمهیدات لازم ترتیبی اتخاذ کنند که از هرگونه اهانت تماشاگران در مسابقات بعدی جلوگیری کنند و در صورت تکرار و مطابقت با آیین نامه انضباطی تنبیهات لازم اعمال خواهد شد. رای صادره قطعی است.

جریمه ۱۰ میلیونی منصوری قرچک

در بازی دو تیم شهید منصوری قرچک و دبیری تبریز در قرچک، هواداران منتسب به این تیم مرتکب تخلفاتی شدند که بر همین اساس به پرداخت ۱۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند. کمیته انضباطی به مسئولین شهید منصوری قرچک تذکر می دهد که ترتیبی اتخاذ کنند تا در مسابقات بعدی تخلفات تماشاگران این تیم تکرار نشود در غیر این صورت طبق مقررات، تنبیهات شدید از جمله کسر امتیاز اعمال خواهد شد.