ملت ایران: در آخرین دیدار هفته نخست دور برگشت بازی های لیگ برتر بین تیم های استقلال و گسترش فولاد، هواداران استقلال به دلیل عدم اطلاع رسانی مناسب سازمان لیگ برتر نتوانستند بازی تیم مورد علاقه خود را در نیمه اول از جایگاه های مورد نظرشان تماشا کنند، به همین دلیل اعتراض هواداران استقلال به مسوولان سازمان لیگ از نکات قابل توجه بازی استقلال - فولاد گسترش تبریز بود.

تماشاگران استقلال که قصد ورود به بخش های روبروی جایگاه(بلوک های ۱۹ تا ۲۵) را داشتند با ممانعت مامورین امنیتی ورزشگاه آزادی روبرو شدند و تنها تماشاگرانی که کارت بلیط الکترونیک را از سایت footballeticket. ir تهیه کرده بودند اجازه ورود به این قسمت را داشتند از همین رو تماشاگران در اواسط نیمه اول این دیدار شعار بلیت اینترنتی نمی خواهیم … نمی‌خواهیم را سر دادند.

اینکه الکترونیکی شدن فروش بلیت ورزشگاه آزادی اتفاقی حرفه‌ای و مفید در جهت فرهنگ‌سازی تماشاگران است جای شک ندارد اما به نظر می‌رسد این امر بدون اطلاع رسانی مناسب به تماشاگران امکان پذیر نیست از این رو مسوولان امر به ویژه مدیران سازمان لیگ می‌بایست پیش از آغاز بازی‌های دور برگشت مسابقات لیگ سیزدهم نسبت به اطلاع رسانی کامل اقدام می‌کردند که این امر مورد بی توجهی قرار گرفت تا ذهنیت منفی و نادرستی برای هواداران فوتبال ایران به وجود آید. بسیاری از تماشاگران بازی استقلال - گسترش فولاد وقتی متوجه این مساله شدند از عدم اطلاع رسانی به موقع سازمان لیگ و مجموعه ورزشی آزادی گله‌مند بودند چون این اقدام بدون توجه به اصول حرفه‌ای روز دنیا در فوتبال ایران امکان پذیر نیست.

اما نکته جالب اینجا بود که در همین روز و ساعتی قبل از برگزاری این دیدار مناظره‌ای با موضوع ناهنجاری‌های استادیوم های ورزشی در رسانه ملی برگزار شد که در این مناظره نقطه نظرات جالبی از سوی مدعوین مطرح شد که با در نظر گرفتن فروش اینترنتی بلیت‌های مسابقات فوتبال می‌توان امیدوار بود در آینده چالش کمتری در این حوزه مشاهده شود.

«محمد جماعت» به عنوان یکی از مهمانان این برنامه اظهار داشت: تماشاگران، بخشی از جامعه ما هستند و ناهنجاری ها در ورزشگاه ها تابعی از آنچه در جامعه رخ می دهد، است.

وی از بکار بردن اصطلاح «تماشاگرنما» از سوی برخی رسانه ها و مسوولان انتقاد کرد و گفت: چرا باید وانمود کنیم که این افراد از جامعه، جدا هستند و آیا ۸۰ هزار نفری که در استادیوم، ورزشکاران یا داوران را به باد ناسزا می گیرند افراد جامعه ما نیستند؟ اگر بپذیریم که این افراد بخشی از جامعه هستند باید راهی را برای آرامش و تلطیف جو استادیوم ها به وجود آوریم، آن هم نه با ایجاد جو امنیتی و کنترلی بلکه با ایجاد زیرساخت ها و امکاناتی بیشتر در جهت آرامش بیشتر این هواداران.

علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال در بخشی از صحبت های خود به حضور تماشاگران از ساعات ابتدایی روز در ورزشگاه اشاره نمود و تاثیر حضور طولانی مدت تماشاگران در استادیوم را دلیلی بر از دست دادن آرامش آنها در طول بازی دانست.

شاید اقدام سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در اجرای پروژه بلیت الکترونیک ورزشگاه آزادی را باید شایسته تقدیر دانست اما آنچه بیش از پیش کام هوادارن فوتبال را شیرین می‌کند اجرای دقیق و اطلاع رسانی کامل و همه جانبه آن به هوادارن فوتبال است.

فارغ از امتیازاتی که فروش بلیت الکترونیکی برای کسب سهمیه‌های بیشتر باشگاه های ایرانی از کنفدراسیون فوتبال آسیا به ارمغان می‌آورد، باعثاطمینان تماشاگران از محفوظ بودن صندلی های خود خواهد شد و شاید دیگر لازم نباشد تماشاگری از ساعت ها قبل در ورزشگاه حضور یابد و با حضور طولانی مدت در استادیوم آرامش خود را از دست دهد. بی شک احترام به تماشاگرانی که از نزدیک دیدارهای تیم محبوب خود را مشاهده می کنند با ایجاد امکانات رفاهی و مطلوب تر باعثکاهش استرس و فشارهای ناشی از مسائل موجود در ورزشگاه ها می شود.

بسیاری از نارسایی‌ها در ورزشگاه‌های کشور به خاطر حفظ نشدن احترام تماشاگر در استادیوم است، تماشاگری که ساعت‌ها زودتر در ورزشگاه حضور می یابد و امکان استفاده از سرویس بهداشتی مناسب، تغذیه مناسب، نمازخانه مناسب را ندارد به طبع نمی تواند در موارد مختلف بر فشار های موجود فائق اید و شاید ناچار به پرخاشگری و بی احترامی به داور، کادر حریف و حتی بازیکنان تیم خودی شود.