به گزارش ملت ایران، تراکتور سازی تبریز در شرایطی میزبان پرسپولیس بود که با برد در این بازی می‌توانست به امتیاز صدرنشینی برسد.

بازی پرتحرک و سرعتی میان دو تیم برگزار شد. در ابتدای بازی تراکتوری‌ها برتر بودند اما به تدریج بازی متعادل شد و هر تیمی می‌توانست به گل برسد تا اینکه دردقایق پایانی نیمه اول کریم انصاری‌فر توانست در شلوغی مقابل دروازه پرسپولیس دروازه تیم سابق خود را باز کند.

نیمه دوم اما پرسپولیس بیشتر میدان‌داری کرد. بازیکنان پایتخت در این نیمه یک بار توپ را به تیر دروازه زدند و نیز سه موقعیت خطرناک را نتوانستند به گل تبدیل کنند. سهم تراکتور در این نیمه خلق یک موقعیت خطرناک بود. پرسپولیسی‌ها در دقایق پایانی بازی احساسی بازی کردند و در این دقایق چند برخورد بین انصاری‌فر و دیگر بازیکنان پرسپولیس به‌وجود آمد.

تراکتور با این برد ۲۹ امتیازی شد و همراه با نفت تا قبل از بازی استقلال به صدر رفت. پرسپولیس نیز ۲۷ امتیازی باقی ماند و به رده چهارم سقوط کرد.

استقلال تهران در ورزشگاه کم تماشاگر خود نتوانست حریف تبریزی را مغلوب کند و به این ترتیب صدر جدول را به تراکتور سازی داد. به گزارش همشهری آنلاین، استقلال تهران در بازی پایانی هفته شانزدهم لیگ میزبان گسترش فولاد تبریز به دنبال کسب پیروزی بود تا بار دیگر به صدر جدول باز گردد.

در این بازی که تعداد اندگی تماشاگر بازیکنان را همراهی می‌کردند، استقلالی‌ها نشانی از تیم مدعی صدر نشینی نداشتند و در دقایق متعددی از بازی این بازیکنان گسترش فولاد بودند که نوع بازی خود را به حریف دیکته می‌کردند. بازیکنان تبریزی بدون ترس از نام حریف خود با آرامش و بسیار دونده ظاهر شدند و فقط تجربه غنی آبی‌پوشان بود که مانع از ترک‌تازی تبریزی‌ها می‌شد.

استقلال با این تساوی ۲۸ امتیازی شد و نتوانست خود را به تراکتور و نفت ۳۰ امتیازی برساند.