ملت ایران:امیر قلعه نوییدر حاشیه تمرین امروز استقلال در مورد همه مسائل صحبت کرد. از الودگی هوا تا بازی پرسپولیس و میلان.
نیم فصل دوم
به هر حال نیم فصل دوم امتیازگیری سخت تر می شود. یک سری تیم ها برای نیفتادن تلاش می کنند یک سری برای کسب سهمیه و یکسری هم تلاش می کنند وسط جدول باقی بمانند. نیم فصل دوم کار سخت تری در پیش داریم. گسترش بازیکنان جوان و خوبی دارد همچنین مربی جوانی هم در این تیم فعالیت می کنند. سال اول است که در این لیگ حضور دارند اما شرایط خوبی دارد. بازیکنانی را جذب کرده که هنوز ما شناخت کافی نداریم. فیلم جام حذفی آنها را آنالیز کردیم. طبیعتا بازی سختی خواهیم داشت. اما امیدوارم دیدار جذابی شاهد باشیم. روز به روز روندمان بهتر می شود. مصدومانمان باز می گردند. هاشم بیک زاده هم اکنون به تمرینات رسیده. از کادر پزشکی استقلال و نیکو کادر فنی تیم ملی تشکر می کنم. زحمت زیادی کشیدند. اگر کادر پزشکی اجازه بازی به خسرو حیدری بدهد از این بازی به میدان می رود اما از بازی آینده در جمع ۱۸ نفر خواهد بود.
آلودگی هوا
در مورد اینکه آیا آلودگی هوا به این بازی لطمه ای وارد نمی کند یا نه باید بگویم؛ این موضوع دیگر کار ما نیست. طبیعتا همه باید یکسری مسائل را رعایت کنیم. قوانین را در نظر بگیریم و آنها را رعایت کنیم. به هر حال همه چیز هم از مسئولان نباید بخواهیم. خودمان باید رعایت کنیم. جا دارد که تشکری از مسئول حمل و نقل تهران تشکر کنم. آنها هم تلاش خود را انجام می دهند. باید برای از بین رفتن آلودگی از وسایل عمومی بیشتر استفاده کنیم. به هر حال این موضوع عزم ملی می خواهد.
کم لطفی ای اف سی
من از این موضوع تعجب می کنم ما به جز نکونام می توانستیم در عناوین دیگر انتخاب شویم فکر می کنم این انتخاب ها همه فنی نباشد. فکر کنم یکسری ارتباطات تعاملات بین المللی باید داشته باشیم. همین مسائل باعثمی شود خیلی راحت جایگا ه ها را از دست بدهیم. جواد درست است که انتخاب نشد اما لیاقت این انتخاب را داشت. او با استقلال جزو ۴ تیم برتر آسیا قرار گرفت و با تیم ملی هم به جام جهانی صعود کرد. فکر می کنم یک مقدار در این زمینه کم لطفی شد. نگاه ما باید بین المللی باشد هم اکنون دنیا دهکده جهانی شده با توجه به تعاملات در دنیا که بر اساس منافع خودمان صورت می گیرد اگر ارتباط نداشته باشیم حایگاه ها را خیلی راحت از ما می گیرند و راحت از آن می گذرند. ما در برخی جاها از داوری هم لطمه خوردیم. نگاه همه دولتمردان نسبت به تعاملات تغییر یافته است.
تشکر از ظریف
جا دارد این جا از ظریف تشکر کنم. این مسائل باعثمی شود تا نگاه دنیا به ما تغییر پیدا کند. من در دیداری که با آیت الله هاشمی رفسنجانی داشتم گفتم که برخی بازیکنان خارجی را که می خواهیم بیاورند آنها می ترسند. ما باید دین خود را همراه با ایران عزیز و قشنگی های آن نشان دهیم. از تیم مذاکره کننده تشکر می کنم آنها با شرایط خوب و با لباس های مناسب و قشنگ در مذاکرات حاضر شدند تعاملات خوبی داشتند و امیدوارم این مسائل ادامه داشته باشد.
اندو و پژمان پهلونی کردند
در مورد اینکه آیا منتظری و تیموریان در استقلال خواهند ماند، هم باید بگویم؛ صد در صد آنها می مانند اگر قرار بود آنها بروند همان ابتدا این کار را می کردند آنها واقعا ایثار کردند. با معرفت و پهلوانی که به خرج دادند در استقلال بازی کردند. پولی در نیم فصل نگرفتند اما با قدرت در مسابقات ظاهر شدند.
پرسپولیس و میلان
متاسفانه در زمان برگزاری بازی تمرین و کنفرانس خبری داریم و نمی توانم به ورزشگاه بروم اما بایدبگویم باشگاه پرسپولیس کار قشنگی انجام داده است. ما در عصر ارتباطات هستیم و باید در همه امور این ارتباطات وجود داشته باشد، رخ دادن این مسائل کار زیبایی است.