ملت ایران: بعد از۱۷ سال انتظار و با صرف ۶۹ میلیارد تومان از اعتبارات ملی و استانی, بالاخره در سال ۹۰, خوزستان به ورزشگاهی آبرومندانه رسید. ورزشگاهی که بعد از ورزشگاه آزادی و یادگار سومین ورزش بزرگ ایران محسوب میشود. استادیومی با ۵۰ هزار نفر ظرفیت, که به شکل عجیبی طی ۲ سال تنها رنگ ۲ بازی رسمی مهم را به خود دیده است! آخرین بازی فولاد در لیگ دوازدهم مقابل پرسپولیس و همین هفته ی گذشته بازی شهرداری دزفول و مس کرمان در چارچوب جام حذفی, ۲ بازی مهم برگزار شده در این ورزشگاه میباشند. اما چرا از این سرمایه ملی استفاده نمیشود؟
امکانات ورزشگاه
ورودی زیبا و مناسب ورزشگاه, چندین باجه بلیط فروشی(غیر قابل مقایسه با ورزشگاه تختی). ۷ باجه برای کنترل حفاظتی نیروی انتظامی, ۵ ورودی به پارکینک. ۲ هزار پارکینگ برای ماشینهای سواری. پارکینگ برای ۲۰۰ عدد اتوبوس. آبخوری ها و سرویسهای بهداشتی مناسب(بدون قفل و زنجیر) و… اینها امکاناتی هستند که در نگاه اول به چشم می آیند و ذهن دوباره درگیر این سوال می شود که چرا تختی..؟
چمن ورزشگاه
سال گذشته بدلیل بی استفاده بودن چمن و همینطور برگزاری چند مسابقه تیم کارون اهواز در لیگ ۲ کشور در ورزشگاه ۵۰ هزار نفری!(در اوج بد سلیقگی), چمن ورزشگاه از شرایط مطلوب خارج شده بود. این اتفاق همزمان بود با بد شدن شرایط چمن تختی. حسین فرکی هم درآن زمان در جواب خبرنگاری که پرسیده بود چرا بازیهای خود را به غدیر منتقل نمیکنید گفته بود که چمن غدیر غیر فابل استفاده است. اما حالا بعد از بازدید آسیایی, شرایط چمن متفاوت است. همانطور که در برنامه ۹۰ هم دیده شد بازی مس و شهرداری دزفول روی چمنی هموار برگزار شد. چمنی که شاید در حال حاضر یکی از بهترین چمنهای ایران باشد.
دسترسی به ورزشگاه
در مقایسه با ورزشگاههای یادگار, نقش جهان یا فولادشهر, غدیر اهواز فاصله کمتری با مرکز شهر دارد. با توجه به ۲ اتوبان(پدافند و کیانشهر) دسترسی از نقاط مختلف شهر به غدیر کار آسانی به نظر میرسد. اما اینطور که پیداست همین تفاوت تختی با غدیر, باعثشده مسئولان فولاد تمایل داشته باشند بازی های خود را در تختی برگزار کنند. جایی که به طور ثابت حضور ۱۵۰۰ الی ۲۰۰۰ هوادار برای آنها تضمین شده است.((انجام بازی ها در ورزشگاه غدیر نه این که بهتر نباشد اما آن وقت یک سری مشکلات جدید به وجود می آید؛ مثل دور بودن ورزشگاه از شهر و یک سری مشکلات دیگر که باید با دید کارشناسی به این مساله نگاه کرد و مشکلات را حل کرد.)) جواب آقای ساسان طاهری, رییس کانون هواداران فولاد درباره بازی در غدیر اینگونه بود. البته در جواب باید گفت با کمی برنامه ریزی و اختصاص ۴۰ تا ۵۰ عدد اتوبوس در نزدیکی همان ورزشگاه تختی و دیگر نقاط شهر, این مشکل هم به راحتی قابل حل است. تعداد زیادی از طرفداران هم مثل دیگر ورزشگاها می توانند با ماشینهای شخصی به ورزشگاه بیایند و با خیال راحت هم ماشین خود را در پارکینگ بزرگ ورزشگاه پارک کنند. و در آخر هم این سوال مطرح می شود که اگر قرار است به بهانه دور بودن غدیر در آن بازی برگزار نشود, چرا کلا ساخته شده است!؟
نور, اسکوربورد و صدا و سیما
قبل از حضور بازدیدکنندگان ای اف سی خوشبختانه مشکل نور ورزشگاه برطرف شده بود. در روزهای آخر هم اسکوربرد زمین تمرینی فولاد به غدیر منتقل شد تا این مشکل هم برطرف شود. مشکل دیگر نبود واحد ثابت صدا و سیما در ورزشگاه غدیر است که البته فعلا به صورت سیار و مانند بازی فولاد و پرسپولیس در سال گذشته میتوان تصاویر را از غدیر مخابره کرد.
مهمترین بخش, میزبانی آسیایی فولاد!
فولاد خوزستان چند ماه دیگر باید در رقابتهای آسیایی به میدان برود و اینطور که پیداست مسئولان فولاد, غدیر را به عنوان ورزشگاه خود به ای اف سی معرفی کرده اند. اما نکته مهم این است که اگر بازی در غدیر برگزار شود, بازیکنان فولاد هم مانند تیم حریف در غدیر مهمان محسوب میشوند! بازیکنانی که برای بار اول باید در بازیهای آسیایی با جو غدیر آشنا شوند و این مطمئنا در عملکرد آنها تاثیر گذار خواهد بود! میتوان حالا که چند ماه به بازیهای آسیایی مانده ونگذاریم این ورزشگاه بیشتر از این خاک بخورد و بازیکنان و هواداران هم با جو غدیر بیشتر آشنا باشند تا در بازیهای آسیایی, احساس میزبان بودن بکنند. اولین فرصت هم همین هفته مقابل مسئولان فولاد قرار دارد. بازی حساس مقابل سپاهان. بازی آغازین نیم فصل دوم, که میتواند شروع دوباره بازیهای فولاد در غدیر باشد.