ملت ایران: دانیل داوری که در دیدار با تایلند در روز جمعه اولین بازی ملی خود را برای ایران انجام داد، شب گذشته در دیدار با لبنان نیز به میدان رفت. او به این ترتیب در برد ۴ بر یک مقابل لبنانی ها سهیم شد.
داوری پس از بازی گفت وگویی را با هفته نامه کیکر آلمان داشت که قسمت هایی از ان به این صورت بود.
شوک به خاطر بمب
آنچه اتفاق افتاد بسیار غمناک بود. طبیعی است که همه ما فوق العاده شوکه شدیم. اما وقتی تعیین می شود که باید بازی کنیم، پس در این صورت به آنهایی که این کارها را کردند، نباید توجهی کرد. بازی از امنیت خوبی برخوردار بود. هیچ خطری متوجه ما نبود و همه چیز منظم پیش رفت. ما از این موضوع صبح خبردار شده و در اینترنت خواندیم. به همین خاطر ابتدا شوکه بودیم. هیچ کس نمی دانست چه خواهد شد. به خاطر این که به طور طبیعی در تیم حس بی اطمینانی کوچکی به وجود آمده بود. اما در نهایت راهی بازی شدیم و به وظیفه خود عمل کردیم.
اولش ترسیدیم اما…
در مورد اینکه کسی باشد که بگوید نمیخواهم بازی کنم باید بگویم؛ این اتفاق ممکن بود در صورتی رخ دهد که همگی بگوییم بازی نمی کنیم. اما وقتی موضوع از طرف مسئولان تصمیم گیری و گفته می شود که هیچ خطری وجود ندارد و همه چیز عادی است، طبیعی است که می رویم و بازی هم می کنیم. این اتفاق واقعا تاسف بار است اما سیاست نباید نقشی در ورزش داشته باشد.
حضور در جام جهانی
از حالا که نمی دانم در جام جهانی هستم یا نه. حالا از این که در دو بازی اخیر با تیم ملی بودم، خوشحالم. خوشبختانه هر دوبار هم برنده شدیم. از این بابت خوشحالم. باقی قضایا را باید دید چه اتفاقی خواهد افتاد. برای ایران که خیلی مهم بوده به جام ملت ها راه یابد. سعی می کنم بهترین بازی ام را انجام دهم و خودم را درتمرینات و بازی ها تحمیل کنم. خیلی خوشبختم که در این بازی ها حضور داشتم و توانستم به تیم کمک کنم
خون ایرانی در رگ محمد
بدیهی است خون ایرانی در رگم جریان دارد. پدرم اهل ایران است. از این طریق با روحیات آنجا آشنا شده ام. به اضافه این که در ایران خویشاوندان زیادی دارم. تنها چیزی که هنوز باید یاد بگیرم، زبان فارسی است که به تدریج دارد بهتر می شود. نام دوم ایرانی من محمد است. در گذرنامه ایرانی ام نامم دانیل نیست. از این بابت مشکلی ندارم.
پیشبینی در باره نتایج
ابتدا باید ببینم در قرعه کشی جام جهانی در تاریخ ۶ دسامبر با در چه گروهی قرارمی گیریم. ما که در دو بازی اخیر خوب خود خوب بازی کردیم. همه می دانند از چه کیفیتی برخوردار هستیم و در خط حمله از چقدر قوی هستیم. خط دفاع هم تقریبا به حریفان فرصتی نداد. من در این دو بازی، سه، چهار توپا را مجبور شدم مهار کنم که خود از کیفیت بالای تیم خبر می دهد.