صعود جمهوری چک و یونان از گروه A

دور سوم مرحله گروهی جام ملت های اروپا با ۲ دیدار به طور همزمان پیگیری شد که در یکی از این بازی ها لهستان میزبان یورو ۲۰۱۲ در ورزشگاه مونیسیپال ورسلاو به مصاف چک رفت که در پایان با نتیجه یک بر صفر شکست خورد تا وداعی تلخ از پیکارهایی که خود یکی از میزبانان آن بود داشته باشد.

جمهوری چک نیز با این پیروزی ۶ امتیازی شد و با توجه به شکست روسیه مقابل یونان به عنوان تیم اول به مرحله بعد صعود کرد.

تک گل چکی ها را جیراچک در دقیقه ۷۲ به ثمر رساند.

* جمهوری چک:

پیتر چک، گبرسیلاسی، سیوک، کادلچ، لیمبرسکی، هابشمن، پلاسیل، پیلار(رزک ۸۷)، کولار، جیراسک(راجتورال ۸۴)، باروش(پکارت ۹۱)

*لهستان:

تیتون، بونیش، پرکویس، واسیلوفسکی، پیشچک، پولانسکی(گروسیکی ۵۶)، دودکا، اوبرانیاک(بروژک ۷۳)، مورافسکی(میرزجفسکی ۷۳)، بلاژیکوفسکی، لواندوفسکی

در دیگر دیدار همزمان این گروه روسیه و یونان با شرایطی متفاوت در ورزشگاه ملی شهر ورشو با قضاوت اریکسون سوئدی رودرروی یکدیگر قرار گرفتند.

روسیه تا قبل از این دیدار با ۴ امتیاز صدرنشین گروه اول بود و یونان با یک امتیاز در قعر قرار داشت.

یونانی ها در نیمه اول این بازی با گلزنی کاراگونیس در دقیقه ۲ + ۴۵ با پیروزی راهی رختکن شدند و در نیمه دوم نیز روس ها هر چه تلاش کردند به در بسته خوردند تا یونانی ها در عین ناباوری راهی مرحله بعد شوند و روسیه هم امتیاز با یونان به دلیل شکست در بازی رودررو مقابل این تیم حذف شود.

*روسیه:

مالافیف، ژیرکوف، ایگناشویچ، برزوتسکی، آنیوکوف(ایزمایلوف ۸۱)، گلوشاکوف(پوگرکنیاک ۷۲)، دنیسف، شیروکوف، آرشاوین، کرژاکوف(پاولیوچنکو ۴۶)، ژاگوئف

*یونان:

سیفاکیس، توروسیدیس، پاپاستاتوپولوس، پاپادوپولوس، تزاولاس، کاستورانیس، مانیاتیس، سالپینگیدیس(نینیس ۸۳)، کاراگونیس(ماکوس ۶۷)، ساماراس، گکاس(هولباس ۶۴)


*جدول رده بندی گروه اول:

۱ - چک، ۳ بازی، ۶ امتیاز

۲ - یونان، ۳ بازی، ۴ امتیاز

۳ - روسیه، ۳ بازی، ۴ امتیاز

۴ - لهستان، ۳ بازی، ۲ امتیاز

منبع: ورزش ۳