امیر قلعه نویی پس از تمرین امروز تیم استقلال در جمع خبرنگاران در مورد بازیکنان اظهار داشت: ابتدا باید به هواداران تبریک بگویم. بازیکنانی که جذب کردیم نسبت به فصل گذشته ۱۰ تا ۲۰ درصد کمتر گرفتند و اگر بخواهیم تورم را همحساب کنیم حدود ۳۵ درصد کمتر دریافت کردند. این بازیکنان بدون اینکه یک ریال دریافت کنند، تمرینات را آغاز کردند و آن هم تنها به عشق هواداران و مردم بوده است. استقلال الان تبدیل به استقلال واقعی شده است و همین بازیکنانی که تمرین می کنند فصل گذشته پس از امضای قرار داد مبلغی از قرار داد خود را گرفته بودند اما امسال این طور نیست.

وی ادامه داد: منوچهری از ۱۵۰ میلیون تومان خود به خاطر استقلال گذشته و مبعلی هم سفید امضا کرده است. البته برخی شیطنت می کنند و آن هم به این دلیل است که استقلال در این فصل راه خود را پیدا کرده است.

سرمربی استقلال در مورد قرار دادهای میلیاردی بازیکنان عنوان کرد: همه جای دنیا به این شکل است که سقفی را برای تیم تعیین می کنند نه بازیکن و ما هم اگر قرار است سقفی تعیین کنیم باید برای مجموعه تیم در نظر بگیریم. مثلا به مدیر عامل بگوییم این مبلغ در اختیار شما است و باید تیم را ببندید. همین سقف قرار داد باعثشده است که قیمت ها بالا برود. اگر برای تیم سقف تعیین کنیم مدیر عامل می داند که به کدام بازیکن ۱۰۰ میلیون و به کدام بازیکن دیگر بیشتر بدهد.

قلعه نویی در مورد اینکه آیا قول قهرمانی می دهد عنوان کرد: هر کس بگوید تیمی را قهرمان می کند اشتباه کرده است. استقلال پتانسیل بالایی دارد طرفداران این تیم هم بی شمار هستند. همدلی و مودت هم در تیم وجود دارد. این سه رکن اصلی ما محسوب می شود. ما تیم خیلی خوبی داریم و در هر ۳ جام باید بجنگیم. اگر تمرینات ما را هم ملاحظه کنید متوجه می شوید که فلسفه ما چه در داخل زمین و چه در بیرون زمین فقط جنگیدن است. در ۳ جام هم باید مدعی باشیم اما قولی برای قهرمانی نمی دهیم.

وی تاکید کرد: مهم این است که خوب شروع کردیم اما برخی که در ابتدای تمرینات آمدند شیطنت کردند چون دوست ندارند این همدلی را در تیم ببینید. ممنونم از بازیکنانی که بدون چشم داشتی کار را آغاز کردند.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سؤال که در یورو ۲۰۱۲ طرفدار چه تیمی هستید گفت: طرفدار تیمی نیستم و بازی ها را به این دلیل دنبال می کنم که چیزی یاد بگیرم. فرانسه، آلمان و اسپانیا تیم های خوبی هستند و شخصا علاقه دارم که اسپانیا قهرمان شود.

وی در مورد حضور بازیکنان پرتغالی در تمرینات این تیم گفت: فیلم بازی های آنها را دیده ام. در لیگ برتر پرتغال بازی می کردند اما نمی توان در یکی دو جلسه در مورد آنها نظر داد. آنها از یک قاره دیگر آمدند و نیاز به زمان دارند هر کدام از آنها در دو یا سه پست می توانند کار کنند.

قلعه نویی گفت: جا دارد از مسئولین کمپ تشکر کنم آنها با کمترین هزینه محیط خوبی را درست کردند و طرفداران هم راضی هستند جوانان هم برای تماشای تمرین می آیند و اوقات فراغت خود را پر می کنند. هر جلسه تمرین ما حدود ۵ ساعت از وقت آنها را پر می کند. صدا و سیما و وزارت ورزش و جوانان چقدر باید هزینه کنند که بتوانند این زمان از اوقات فراغت جوانان را پر کنند.

وی در مورد اینکه گفته می شود از بین یوسفی و زندی یکی را انتخاب می کند گفت: اصلا این طور نبوده و تا حالا در مورد این موضوع مصاحبه نکرده ام.

سرمربی سابق تیم ملی در مورد نتایج این تیم در مقدماتی جام جهانی گفت: اگر انتقادی صورت می گیرد باید سازنده و درست باشد همه قبول دارند که تیم ملی خوب بازی نکرد هم مقابل ازبکستان و برابر قطر اما اینکه بخواهیم فشار بیاوریم درست نیست. انتقاد باید با آرامش باشد و فشار روانی و تخریب به وجود نیاورد. تا زمانی که انتقاد نباشد پیشرفتی نخواهد بود. به تمام مربیان حتی فرگوسن انتقاد وارد است اما ما باید کمک کنیم که تیم ملی نتیجه خوبی بگیرد.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر یک مربی ایرانی چنین نتایجی کسب می کرد چه اتفاقی می افتاد، گفت: اگر من جای کی روش بودم، مرا اعدام می کردند.

منبع: مهر