ملت ایران: افشین اسماعیل زاده بازیکن سابق پرسپولیس که به لیگ دسته دوم پرتقال رفته توانسته در این فیکس بازی کند و این امید را دارد که بتواند خودش را در کشور کارلوس کی روش مطرح کند، در همین رابطه این بازین به سایت گل می گوید:
تیم ما تیمی است که به تازگی از لیگ برتر سقوط کرده و حساب ویزه ای برای صعود دارد، البته در جدول ۲۲ تیمی در حال حاضر در رده ۱۲ هستیم اما فاصله امتیازی ما با صدر جدول زیاد نیست، به لطف خدا توانسته ام در ۵ بازی فیکس حضور داشته باشم و تلاش می کنم که بتوانم جایگاه خودم را حفظ کنم. شرایط خوبی دارم باشگاه یک خانه خیلی خوب به من داده است اما ماشین ندارم و با دوچرخه رفت و آمد می کنم.
اسماعیل زاده در ادامه می گوید: هدفم این است که با تلاش زیاد بتوانم یک روز در لیگ دسته اول پرتغال بازی کنم و بعد از ان بتوانم به لیگ اسپانیا راه پیدا کنم، البته الان از یک تیم پرتغالی پیشنهاد دارم اما هنوز این باشگاه پیشنهادش را جدی مطرح نکرده است. من بازیکن پرسپولیس هستم و با این تیم قرارداد دارم و خوشحالم که پرسپولیس را در صدر جدول می بینم، این تیم با حضور علی دایی توانسته خودش را به روزهای اوج برگرداند و این نشان از درایت علی آقا دارد و فکر می کنم فقط علی آقا می توانست پرسپولیس را به این جایگاه برساند.
بازیکن تیم بیرامار پرتغال در پایان در مورد کی روش و نگاه مردم پرتغال به این مربی گفت: اینجا هرکس می فهمد من ایرانی هستم می گوید کی روش، واقعاً باید بگویم که آقای کی روش در پرتغال یک مربی درجه یک و نامبر وان است و می توان گفت مطرح ترین مربی پرتغالی است که در حال حاضر سرمربی تیم می ایران است که این برای ما افتخار بزرگی است و در جام جهانی هم یک وزنه روحی تلقی می شود. امیدوارم من هم بتوانم با تلاش و تمرکز کافی خودم را به سطح ایده آلی برسانم که آقای کیروش مرا هم به تیم ملی دعوت کند و این شانس را به من بدهد تا خودم را نشان دهم.