ملت ایران: عبدالله ویسی که همراه با تیمش در تک بازی عصر چهارشنبه مهمان ورزشگاه آزادی است، کارنامه خوبی به عنوان سرمربی در این ورزشگاه نداشته است.
شاید تنها نقطه روشنی که از ورزشگاه آزادی در ذهن ویسی باقی مانده، مربوط به اولین باری است که به عنوان سرمربی قدم به آن جا گذاشت و با صبای قم موفق شد پرسپولیس علی دایی را با نتیجه ۴ بر یک شکست دهد. مسابقه ای که بعدها تصاویر تلویزیونی مشخص کرد برخی از سرخ پوشان هنگام گل خوردن تیم شان در زمین می خندند.
گواردیولای وطنی اما در دو فصل گذشته هر ۴ بار که به آزادی قدم گذاشت، دست خالی برگشت. ۴ مسابقه ای که صبا و پیکان در برابر استقلال و پرسپولیس نه امتیاز گرفتند و نه گل به ثمر رساندند. ۱۳ گل خورده تنها سوغاتی ویسی از آزادی در دو فصل گذشته بوده که آخرین این گل ها را میلاد میداودی بازیکن فعلی اش با پیراهن استقلال وارد دروازه پیکان کرد.
بدترین نتیجه مربی ۴۱ ساله متولد هفتکل خوزستان، باخت ۶ بر صفر مقابل پرسپولیس بود که بعد از آن مجبور به استعفاء از رهبری تیم پیکان شد و البته چند هفته بعد از استعفاء نیز به کارش ادامه داد. عبدالله ویسی که یک بار در آزادی شکست سختی را به دایی تحمیل کرده، این بار انتظار دارد که با تیم فعلی اش حداقل امتیاز را از تیم دایی بگیرد. پیروزی احتمالی مقابل پرسپولیس نیز می تواند استقلال خوزستان را چند پله در جدول بالاتر ببرد و در صورت بروز چنین اتفاقی، ویسی همه خاطرات تلخ قبلی اش در آزادی را فراموش می کند.