ملت ایران: این دو نفر بیش از ۱۵۷ میلیون یورو خرج برداشتند. اما اگر کسی که خبری از انتقالات تابستانی نداشت بازی بارسلونا و رئال مادرید را می دید، احتمالا فکر می کرد گرثبیل به صورت رایگان از تاتنهام به رئال آمده و آن ۱۵۷ میلیون یورو به تنهایی صرف خرید نیمار شده است.
بازیکن برزیلی گل اول کلاسیکو را زد و البته شایسته زدن این گل هم بود. او مرتبا دنی کارواخال، مدافع کناری رئال را به دردسر انداخت. اولین کلاسیکو برای این خرید ۵۷.۱ میلیون یورویی بهتر از این نمی شد.
در طول این ماه ها همه از این می گفتند که نیمار آیا می تواند کنار لیونل مسی بازی کند؟ اما مسی امشب در سمت راست بازی می کرد و نیمار آزاد شده بود تا به خط دفاعی مادرید بزند. او یک پاس گل هم به الکسیس سانچس داد تا شاهکارش را کامل کند. پس از تعویض نیمار همه در ورزشگاه ایستادند و دست زدند. اما او شایسته آن بود که این تشویق حتی دقایقی بیشتر هم ادامه داشته باشد!
اما روی دیگر سکه بیل بود. بازیکن ولزی، هنوز آماده نیست و در این مسابقه سایه ای بیش نبود. ترکیب مادرید به هم ریخته بود و هیچ کسی بیشتر از بیل به دردسر نیفتاده بود.
او بسیار کم توپ گرفت و البته زمانی که سرعتش برای تحت فشار گذاشتن بارسا نیاز بود هم کسی به او پاس نمی داد. البته او روی یک ضربه ایستگاهی مهم اثر گذاشت؛ پاس عالی او به رونالدو رسید و آدریانو روی کریس خطا کرد.
البته این دومین باری بود که او در ترکیب ثابت قرار می گرفت. هیچ همبستگی ای در خط حمله رئال نبود و زمانی که بیل جایش را به کریم بنزما داد تعجبی نداشت که حملات رئال به سرعت بهتر شد.
مادرید در یک ربع پس از آمدن بنزما چندین موقعیت خوب داشت که یکی از آنها آن صحنه پنالتی ای بود که داور نگرفت و دیگری شوتی که خود بنزما به تیر دروازه زد. البته سانچس کار را تمام کرد ولی گل دیرهنگام جسه پاداشی بود بر نیم ساعت خوب مادرید.
بیل بی تردید به مرور زمان بهتر خواهد شد، به ویژه زمانی که به مرز آمادگی برسد. اما او در حال حاضر سایه ای از آن بازیکنی است که در تاتنهام بود و فشار بر روی او مرتبا افزایش خواهد یافت؛ تا زمانی که او به آن سطح سابقش برسد.
در کوتاه مدت بدتر از همه این است که نیمار همین حالا ستاره بارسا شده. بازی شنبه نشان داد اوضاع این دو بازیکن در تیم هایشان چگونه بوده است.
بازیکن برزیلی درخشان و بازیکن ولزی خسته اکنون در یک لیگ هستند، اما بازی حال حاضر آنها چندین لیگ با هم فاصله دارد!