ملت ایران: کریستیانو رونالدو در شرایطی گام به بازی ال کلاسیکو می گذارد که روحیه بالایی دارد. این ستاره مادریدی در حال حاضر سرنوشت سازترین بازیکن حاضر در کل قاره اروپا است. از شروع سال ۲۰۱۳ تا به حال رونالدو با زدن ۵۳ گل در ۴۸ بازی(میانگین ۱.۱ گل در هر بازی)، از مسی سبقت گرفته و ۱۰ گل بیشتر از ستاره آرژانتینی زده است.
رکورد رونالدو، رکوردی استثنایی در سالهای اخیر دنیای فوتبال به حساب می آید و او حالا از مسی پیشی گرفته است. روند رشد رونالدو در شرایطی صورت گرفته که مسی نیز در ماه های اخیر افت چشمگیری داشته. مسی سال ۲۰۱۲ را با زدن ۹۱ گل به پایان برده بود و تهدیدی برای رکورد چیتالو(۱۰۷ گل در یک سال) بود و این درحالی است که امسال در فاصله ۲ ماه مانده تا پایان سال ۲۰۱۳ تنها ۴۳ گل در ۴۲ بازی زده(میانگین ۱.۰۲ گل درهر بازی)
رونالدو حالا صدرنشین جدول برترین گلزنان لیگ قهرمانان اروپا در یک سال میلادی نیز هست. او از ژانویه سال ۲۰۱۳ تابه حال ۱۳ گل در رقابتهای اروپایی زده و مسی تنها به ۶ گل رسیده
دررقابت های این فصل لیگ قهرمانان اروپا، کریس رونالدو ۷ بار به گل رسیده و یک گل بیشتر از مسی زده. جالب اینجاست که تعداد گلههای رونالدو دراین تورنمنت یک گل بیشتر از تمام گلهایی است که منچستریونایتد در سه بازی اش به ثمر رسانده و ۳ گل بیشتر از گلهای یووه در سه بازی ابتدایی اش است. رئال مادرید در رقابتهای این فصل ۳۱ گل زده و رونالدو زننده ۱۵ تا از این گلها یعنی تقریبا نیمی از گلهای تیمش است.
کریس با این آمار خیره کننده خودش را برای بازی ال کلاسیکو آماده می کند. او در شش بازی متوالی است که در ورزشگاه نوکمپ موفق به گلزنی می شود و امیدوار است که بتواند این روند را در بازی شنبه نیز ادامه دهد