ملت ایران: وولفگانگ نیرباخ، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان، اعلام کرد که این کشور قصد دارد برای میزبانی رقابت های یورو ۲۰۲۴ اعلام نامزدی کند.

در جلسه روز چهارشنبه فدراسیون فوتبال آلمان، تمام اعضا متوفق القول به اعلام نامزدی آلمان برای رقابت های جام ملت های اروپا رای دادند و روز گذشته هم در کنگره یوفا، این مسئله به اطلاع میشل پلاتینی، رئیس یوفا رسید.

آلمان تاکنون به عنوان کشور متحد میزبانی جام ملت های اروپا را به عهده نداشته و آخرین بار آلمان غربی در سال ۱۹۸۸ میزبان این رقابت ها بود. آلمان در این مدت یک بار میزبانی جام جهانی را در سال ۲۰۰۶ تجربه کرد و نیرباخ معتقد است که یک تابستان فوق العاده دیگر را تجربه کنند.

او به خبرنگاران گفت: " ۱۸ سال بعد از جام جهانی فوق العاده ۲۰۰۶، زمان برای پشت سر گذاشتن یک تابستان رویایی دیگر برای آلمان فرا می رسد.

فدراسیون فوتبال آلمان آخرین بار در سال ۱۹۸۸ برای یورو برنامه ریزی کرد و ما اکنون به دنبال شانس دیگری هستیم زیرا فدراسیون فوتبال آلمان تا به حال عملکرد خوبی هم در رقابتهای فیفا و هم یوفا داشته است.

ما هنوز درخواست رسمی نداده ایم اما باید می دانست که می تواند روی ما حساب کند. "

میزبان رقابت های یورو ۲۰۲۴ در سال ۲۰۱۷ مشخص خواهد شد؛ ضمن اینکه شهر مونیخ هم برای رقابت های یورو ۲۰۲۰ که قرار است در ۱۳ کشور اروپایی برگزار شود، نامزد شده است.

آلمان آخرین بار در سال ۹۶ با پیروزی ۲-۱ مقابل جمهوری چک، قهرمانی در یورو را جشن گرفت.