ملت ایران: زلاتان ایبراهیموویچ چهار گل به اندرلشت زد تا پاری سن - ژرمن پنج بر صفر پیروز شود. یکی از شوت های او ۱۵۰ کیلومتر در ساعت سرعت داشت! او در هفته های گذشته چنان عالی بوده که تماشاگران به ورزشگاه ها هجوم می برند تا بازی هایش را ببینند.
اما البته او تنها فردی نیست که در یک مسابقه در لیگ قهرمانان چهار گل زده است و دیگرانی هم بوده اند…
مارکو ون باستن – میلان و آی اف ک گوتنبورگ، ۱۹۹۲
ون باستن و میلان در بهترین فرم خود بودند. بازیکن هلندی هر چهار گل مسابقه را زد تا میلان چهار بر صفر پیروز شود. میلان در اولین فصل لیگ قهرمانان در فرمت جدید به فینال رفت اما به المپیک مارسی باخت.
سیمونه اینتزاگی – لاتزیو و مارسی، ۲۰۰۰
برادر کمتر مشهور اینتزاگی ها جایی ویژه در تاریخ دارد. او چهار گل زیبا زد تا لاتزیو مارسی را پنج بر یک در رم شکست دهد. لاتزیو صدرنشین گروه D شد اما در یک چهارم نهایی به والنسیا باخت.
دادو پرشو – موناکو و دپورتیوو لاکرونیا، ۲۰۰۳
پرشو کروات تولد ۲۹سالگی اش را به شکلی فوق العاده جشن گرفت. او چهار گل زد و موناکو با نتیجه غیر قابل باور ۸-۳ توانست دپورتیو را ببرد. این بازی همچنان پرگل ترین دیدار تاریخ لیگ قهرمانان است.
رود ون نیستلروی – منچستریونایتد و اسپارتا پراگ، ۲۰۰۴
ون نیستلروی مقابل تیم اهل جمهوری چک چهار گل زد. البته گل های او شامل ضربه زدن در دهانه دروازه و پنالتی هم می شد اما بازیکن هلندی بی تردید در این مسابقه درخشان بود(البته از فاصله چندمتری دروازه!)
آندری شوچنکو – فنرباغچه و میلان، ۲۰۰۵
آن روزهایی که شوچنکو خوفناک ترین مهاجم دنیا بود در یک بازی تمامی گل های دیدار را زد تا میلان چهار بر صفر در خانه فنرباغچه پیروز شود.
لیونل مسی – بارسلونا و آرسنال، ۲۰۱۰
امیدهای آرسنال در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان بر باد رفت. توپچی ها در مجموع دو دیدار سه بر دو پیش افتاده بودند اما ناگهان مسی چهار گل زد و کار را تمام کرد!
بافتیمبی گومیس – دینامو زاگرب و لیون، ۲۰۱۱
در یکی از عجیب ترین اتفاقات لیگ قهرمانان، لیون در خانه حریف با نتیجه هفت بر یک پیروز شد. آنها بردی پرگل می خواستند و به آن هم رسیدند تا بالاتر از آژاکس به دور بعد راه یابند. گومیس چهار گل زد و البته برخی هم اتهام تبانی به این دو تیم زدند.
ماریو گومز – بایرن مونیخ و بازل، ۲۰۱۲
بایرن در بزرگ ترین پیروزی تاریخ مرحله حذفی لیگ قهرمانان هفت بر صفر تیم سوییسی را برد و گومز هم چهار گل زد.
لیونل مسی(۵ گل) – بارسلونا و بایر لورکوزن، ۲۰۱۲
همیشه یکی هست که آمارش یکی بهتر از بقیه باشد! حدس زدن نام او هم کار سختی نیست. مسی با پنج گلی که در برد هفت بر یک مقابل لورکوزن در مرحله یک هشتم نهایی زد رکورد جدیدی به نام خود ثبت کرد.
روبرت لواندوفسکی – بروسیا دورتموند و رئال مادرید، ۲۰۱۳
این چهارگل همین اواخر زده شد و یادش هنوز تازه است. لواندوفسکی رئال مادرید را در نیمه نهایی فصل پیش نابود کرد. ۲۴ ساعت پس از آن که بارسلونا به دست بایرن مونیخ تحقیر شد، دورتموند هم دوگانه آلمانی را با برد چهار بر یک در وست فالن اشتادیون تکمیل کرد.