ملت ایران: امیر قلعه نویی روی استارت قهرمانی تیمش از بازی برابر فولاد خبر می دهد و این در حالیست که استقلال با ژنرال، خاطرات خوبی از مقابله با این تیم اهوازی در ورزشگاه آزادی تهران ندارد.

استقلالی ها در ادوار مختلف لیگ برتر، چهار بار در ورزشگاه آزادی به فولاد خوزستان باخته اند که سه شکست با مربیگری امیر قلعه نویی در تیم آبی پوش رقم خورده است. قلعه نویی به عنوان سرمربی استقلال، دو پیروزی را هم در آزادی مقابل فولاد داشته که مربوط به دوره های سوم و پنجم لیگ می شود.

آخرین باری که ژنرال در قامت سرمربی استقلال، موفق به شکست دادن فولاد در این ورزشگاه شد، به روز هفدهم فروردین ماه ۱۳۸۵ برمی گردد که استقلال با هت تریک رضا عنایتی توانست تیم فولاد را با شکست سنگین چهار بر یک بدرقه کند. در آن مسابقه که پژمان منتظری بازیکن فعلی استقلال در ترکیب فولاد بازی می کرد، حسین کاظمی و عادل کلاه کج، دیگر نفراتی بودند که همراه با عنایتی موفق به گلزنی برای استقلال و فولاد شدند.

امیر قلعه نویی که البته در اهواز نتایج بهتری مقابل فولاد کسب کرده و قهرمانی لیگ دوازدهم را نیز با شکست این تیم در ورزشگاه تختی اهواز جشن گرفت، در بازی عصر جمعه می خواهد که پس از هفت سال و نیم، همراه با استقلال در آزادی از سد فولاد عبور کند.

نتایج پنج مسابقه ای که امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی استقلال در ورزشگاه آزادی برابر فولاد خوزستان داشته، بدین ترتیب بوده است.

لیگ سوم: استقلال ۳ – فولاد یک

لیگ چهارم: استقلال صفر – فولاد یک

لیگ پنجم: استقلال ۴ – فولاد یک

لیگ هشتم: استقلال صفر – فولاد یک

لیگ دوازدهم: استقلال ۲ – فولاد ۳