ملت ایران: بازی حساس عصر جمعه ورزشگاه آزادی که امتیازات آن در تعیین قهرمان نیم فصل لیگ برتر نقش زیادی دارد، چهره های ویژه ای خواهد داشت. از استقلالی های سابق که در ترکیب فولاد حضور دارند، تا استقلالی هایی که قبلاً سابقه عضویت در فولاد را داشته اند. در زیر نگاهی خواهیم انداخت به پنج چهره ویژه مصاف تیم قرمزپوش اهواز مقابل آبی های تهران.
۱ - سیدمهدی رحمتی

رکورددار کلین شیت در فصل گذشته، فصل ناموفقی را سپری می کند. از دست دادن پیراهن تیم ملی با یک تصمیم عجولانه، تأثیر واضحی در عملکرد رحمتی داشته و سنگربان آبی ها با تنها ۲ کلین شیت در لیگ سیزدهم، از این حیثپایین تر از همه دروازه بان های لیگ برتری قرار گرفته است.
رحمتی در سال ۹۲ انواع گل هایی که هواداران تیم رقیب را به صرافت شعر ساختن می اندازد، دریافت کرده است. از گل های ۴۰ متری تا توپ هایی که از بین پاهای وی به درون دروازه رفته است. چه توپ های آل اشپورت لیگ برتر، چه توپ های لیگ قهرمانان که به قول استقلالی ها، بازی با این توپ ها حسرت پرسپولیسی هاست.
رحمتی در حساس ترین بازی هفته چهاردهم که قلعه نویی قول داده استارت قهرمانی استقلال در آن زده می شود، در کانون توجه قرار می گیرد. رحمتی در صورتی که برابر گلزن ترین تیم لیگ مقاومت کند، تیمش می تواند برای قهرمانی استارت بزند.
۲ - پژمان منتظری

با غیبت محمد قاضی مصدوم، تنها فولادی سابق که در ترکیب استقلال بازی خواهد کرد، پژمان منتظری است. منتظری فوتبال را در زادگاهش اهواز و به عنوان مهاجم در تیم جوانان پرسپولیس اهواز زیر نظر مرحوم حسین قیم آغاز کرد. منتظری در تیم جوانان شاهین اهواز نیز به عنوان مهاجم بازی می کرد و سپس در امیدهای دیهیم اهواز تبدیل به یک مدافع شد.
منتظری در سن ۲۱ سالگی به باشگاه فولاد خوزستان پیوست و بعد از چند فصل بازی در فولاد، هنگامی که این تیم به دسته اول سقوط کرد، به استقلال تهران پیوست. مدافع ۳۰ ساله استقلال پس از سال ها حضور در جمع آبی پوشان توانسته به پیراهن تیم ملی برسد و یکی از بازیکنان مورد اعتماد کی روش باشد.
منتظری به عنوان تنها اهوازی تیم آبی پوش پایتخت، یکی از چهره های ویژه بازی استقلال و فولاد است.
۳ - بختیار رحمانی

یکی از نفراتی که احساس می شد در فهرست اخیر تیم ملی جایش خالی است، فرصت مناسبی دارد تا در ورزشگاه آزادی توانایی هایش را به سرمربی تیم ملی نشان دهد. بختیار رحمانی طبق گفته خودش در برنامه ۹۰ متولد اول مهر ۶۸ است و یک ماه قبل وارد ۲۵ سالگی شد. رحمانی همچون تیمی که بازوبند کاپیتانی آن را در اختیار دارد، مقابل تیم های بزرگ نتوانسته نمایش خوبی داشته باشد و همین امر در ناکامی فولاد مقابل دیگر مدعیان قهرمانی لیگ تأثیرگذار بوده است.
رحمانی که در این فصل توانسته ۴ گل بزند و سه پاس گل ارسال کند، در بازی فردا برابر تیمی قرار می گیرد که دروازه بان و خط دفاعی اش روی ضربات ایستگاهی متزلزل نشان می دهند. ضربات ایستگاهی ای که در این فصل بیشترین تعداد گل را برای فولاد به همراه داشته اند.
۴ - اسماعیل شریفات

بازیکن ۲۵ ساله اهل رامشیر، بعد از بازی در تیم های پایه ای استقلال رامشیر، استقلال رامهرمز و لوله سازی اهواز، به تیم بزرگسالان فولاد پیوست و البته در اولین سال حضورش در فولاد، پنج بازی برای امیدهای فولاد انجام داد.
اسماعیل شریفات همچون فصل گذشته یکی از بازیکنان تأثیرگذار حسین فرکی بوده و نفش پررنگی در بازی های تهاجمی و پرگل فولاد داشته است. شریفات با استفاده از سرعت بالا و قدرت دریبل زنی اش، بارها برای تیمش ضربات ایستگاهی منجر به گل گرفته و در کنار پریرا، رفیعی و رحمانی، خطرناک ترین مربع تهاجمی لیگ را تشکیل داده اند.
شریفات با پیراهن هر سه تیمی که تاکنون برای آن ها در لیگ برتر بازی کرده، به پرسپولیس گل زده اما موفق به گشودن دروازه استقلال نشده است. سال قبل شوت شریفات در آزادی، پس از برخورد به تیر افقی دروازه استقلال به زمین برگشت و شاید این بار بخت با هافبک - مهاجم سریع فولادی ها یار باشد.
۵ - عبدالله کرمی

در شرایطی که فولاد بیشترین گل زده را در لیگ برتر دارد، آمار بالای گل های خورده این تیم باعثنگرانی هواداران فولاد برای ادامه لیگ و البته مسابقات آسیایی پیش روست. فولاد در حالی ۱۶ گل دریافت کرده که عبدالله کرمی و مهرداد جماعتی ۲ بازیکن مدعی حضور در اردوهای تیم ملی جزو عناصر خط دفاع متزلزل فولاد هستند.
عبدالله کرمی که در مرز ۳۲ سالگی قرار دارد، در بازی برابر پرسپولیس در آزادی، همچون سایر فولادی ها نمایش ضعیفی داشت. کرمی حالا یک بار دیگر فرصت دارد تا قبل از خاتمه نیم فصل و اعلام فهرست جدید تیم ملی، خودی نشان داده و نظر مثبت مربیان تیم ملی را جلب کند. مصاف عبدالله کرمی با فرهاد مجیدی کاپیتان انرژیک استقلال می تواند صحنه های جذابی در بازی عصر جمعه خلق کند.