به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا هلند در نخستین دیدار خود در رقابت های یورو ۲۰۱۲ به مصاف دانمارک رفت و با وجود اینکه در بیشتر زمان مسابقه تیم برتر میدان بود اما نتوانست از فرصت ها استفاده کند و با یک گل شکست خورد.

ابراهیم آفلای شکست هلند مقابل دانمارک را شبیه شکست بارسلونا مقابل چلسی دانست و گفت: این نتیجه باورکردنی نیست. شاید بتوانید این مسابقه را با بازی بارسلونا – چلسی مقایسه کنید. در این بازی فرصت های گلزنی بسیار زیادی داشتیم. در نیمه نخست خیلی خوب بازی کردیم اما دانمارک بود که خلاف جریان بازی به گل رسید. نمی توان مشخص کرد که اشتباه ما کجا بود.

وی گفت: از روی این همه موقعیتی که داشتیم حداقل باید دو بار گل می زدیم. همین که توانستیم موقعیت های زیادی خلق کنیم نشان می دهد که بازی خوبی به نمایش گذاشتیم و به همین دلیل شکست خوردن در این مسابقه کاملا ناامیدکننده است.

آفلای درباره بازی های آینده تیمش مقابل آلمان و پرتغال گفت: حالا دیگر یا باید پیروز شویم یا حذف شویم. اگر می خواهیم از این مرحله بالا برویم حتما باید به پیروزی برسیم. تنها نکته مثبت این مسابقه این بود که توانستیم فرصت های گلزنی زیادی به وجود آوریم.

هلند در بازی بعدی خود روز چهارشنبه به مصاف آلمان خواهد رفت.