ملت ایران: اتفاقات و حاشیه های بازی تراکتور سازی وفولاد از دقیقه ۳۵ استارت خورد، اعتراض به اعلام پنالتی مشکوک وحرکت تحریک کننده لوسیانو پریرا بازیکن فولاد دست به هم داد تا پر حاشیه ترین دیدار هفته اینبار در تبریز رقم بخورد، برای اگاهی از اقدامات ونظرات مدیر عامل باشگاه تراکتور سازی در این خصوص گفتگوی ما با زینی زاده بخوانید.

در مورد اتفاقات حاشیه ای دیروز چه نظری دارید؟

بازی روال عادی خود را طی می کرد و به نظرم می توانست یکی از بهترین بازی های لیگ هم از نظر فنی وهم زیبای های فوتبال باشد اما متاسفانه ضعف داوری همه چیز را به هم ریخت تا متعاقبا شرایط عادی بازی وورزشگاه هم به هم بریزد.

شما هم اعتقاد دارید که داوری مسئله دار بود؟

متاسفانه شرایط داوری در هفته های گذشته در فوتبال ما طوری رقم خورده که به نظر می رسد اشتباهات عمدی داوری هم در کنار اشتباهات سهوی جزئ از بازی باید محسوب شود! این نوع قضاوتی که ما از قاضی میدان دیدیم قضاوت پاکی نبود، در صحنه ای خطای مسلم مدافع فولاد روی مهاجم ما سعید دقیقی در داخل محوطه گرفته نمی شود وما موقعیت صدر صد گل را از دست می دهیم انگاه به این شکل برای ما در حساس ترین بازی اعلام پنالتی می شود.

اقداماتی هم انجام داده اید؟

باشگاه تراکتور سازی اعتراض رسمی خود را در خصوص مسائل مختلف این بازی از قضاوت نادرست داور تا حرکات زشت و توهین امیزبازیکن خارجی فولاد به مقامات ذیربط در فدراسیون فوتبال ازکمیته داوران تا کمیته انظباطی و ستاد منشور اخلاقی فرستادیم وانتظار داریم که برای جلوگیری از تکرار چنین اتفاقات اقدامات جدی صورت پذیرد، چرا که اگر در مورد داور بازی تراکتور وپرسپولیس اقدام صورت گرفته(محرومیت قهرمانی از فوتبال) به موقع انجام می گرفت شاید دیگر شاهد تکرار آن صحنه برای خود پرسپولیس در بازی با سپاهان نبودیم.

اعتراض تماشاگران شما بیشتر به داور بازی بود یا حرکت بازیکن فولاد؟

با تمام احترامی که به اهالی فوتبال کشور قائلم به نظر من اگر این اتفاق در شهر دیگری روی می داد مطمئن بدانید که تبعات آن خیلی بیشتربود، تماشاگران حاضر صبوری به خرج دادند و در شرایطی که از اعلام رای داور بهت زده و ناراحت بودند، بلافاصله با آن حرکت توهین امیز که می تواند نظم ورزشگاه های ما را به خطر انداخته ودعوا های غیر فوتبالی را زمینه سازی کند روبرو شدند، باید چاره اندیشی کرد واجازه نداد که مردم بنام فوتبال در مقابل هم قرار بگیرند.

ظاهرا باشگاه تراکتور سازی تهدید به کناره گیری از لیگ کرده است؟

در این خصوص بنده بعنوان مدیرعامل این باشگاه در جایگاه دفاع از حق حقوق این باشگاه مردمی وهواداران بی شما رآن در گفتگوی تلفنی با اقای کفاشیان هم توضیح دادم که اگر برخورد مناسبی نسبت به این نوع رفتار داوران صورت نگیرد، بنده بعنوان نماد اعتراض به شرایط نا مناسب داوری فوتبال کشور از سمت خود استعفا می دهم تا بلکه قدمی در اعتراض به ناپاکی ها برداشته باشم، در مورد کناره گیری از لیگ هم اگر ترتیب اثر داده نشود انرا به هیات مدیره باشگاه در قالب یک پیشنهاد مطرح می کنیم تا در این خصوص تصمیم گیری کنند.

بحثداغ داوری و حواشی آن هنوز کم نشده بود که این اتفاق به نظر می تواند دوباره حرف وحدیثها را بیشتر کند، ایا این نمی تواند کل موقعیت داوران را خدشه دار کند؟

ما که دنبال خرده گرفتن به داوران و زیر سوال بردن موقعیت آنها نبوده ونیستیم، اینرا هم در عمل درطول ۱۲ هفته گذشته نشان دادیم، طوری که دیگران از حق وحقوق ما در بازی مقابل پرسپولیس واقای قهرمانی دفاع کردند، اما می خواهم یک موضوع مهمی را بیان کنم وان اینکه به نظرم فدراسیون فوتبال نباید اجازه دهد که شغل های دوم وسوم داوران درامتداد شغل اصلی داوری باشد، با تحقیقی که فدراسیون از نوع زندگی وشغل های دوم داوران می تواند داشته باشد به خیلی از مسا ئل می تواند برسد وجلوی خیلی از بحثها را بگیرد وزمینه انرا از میان بردارد.

بازیکنان کماکان ممنوع المصاحبه هستند؟

نه، ممنوع بودن مصاحبه برای بازی حساس مقابل فولاد بود ولی در هر شرایطی اگر بازیکنان مصاحبه ای انجام دهند که به ضررمنافع تیم وارامش آن را به هم بزند باید جوابگوی باشگاه باشند وچنین اجازه ای را ما به هیچیک از اعضا ی تیم ومجموعه زیر نظر نمی دهیم.