ملت ایران:حمید زینی زاده امروز و پس از تساوی برابر فولاد مصاحبه ی عجیبی انجام داد و اعلام کرد اگر به شکایت داوریشان رسیدگی نشود از لیگ کنار می کشند! هر چند این صحبت یه بلوف برای فشار به کمیته داوران به نظر می رسد.

به گزارش گل و به نقل از تسنیم زینی زاده درباره دیدار با فولاد گفت: شکایت حقوقی خود را از داوری بازی تراکتورسازی و فولاد امروز برای فدراسیون فوتبال ارسال و مستندات خود را ارائه خواهیم کرد تا به آنها رسیدگی شود.

وی در واکنش به اظهارات رئیس کمیته داوران که گفته بود پنالتی فولاد درست بود، تاکید کرد: چه چیزی را می خواهند تکذیب کنند؟ پنالتی که به اشتباه اعلام شده را همه دیدند اما زمانی که اعتراض می کنیم می گویند ظرفیت نداریم. بهتر است اصفهانیان کار خودش را انجام دهد و بگذارد ما هم به کار خود برسیم. در حال حاضر مشکل فوتبال ما چیست، غیر از این است که بیشترین انتقادات متوجه داوری فوتبال شده است؟

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی خاطرنشان کرد: فیلم بازی تراکتورسازی و فولاد موجود است. همه کارشناسان داوری می توانند آن را ببینند و نظر دهند. مگر در همان هفته اول بعد از بازی ما ۴ هفته قهرمانی را محروم نکردند؟ مگر غیر از آن است که اشتباه تاثیرگذار داوری صورت گرفته بود؟

زینی زاده ادامه داد: صبح امروز با تاج رئیس سازمان لیگ صحبت کردم او هم معتقد بود که پنالتی به اشتباه اعلام شده است. اکنون اگر اصفهانیان می گوید پنالتی درست بوده نظر خودش بوده و باید که کارشناسان چه نظری دارند. برای کمیته داوران اعتراف به اشتباه دشوار است اما ما از حق فوتبال آذربایجان و هواداران تراکتورسازی دفاع خواهیم کرد.

وی با اشاره به حرکت پریرا بازیکن فولاد خوزستان تاکید کرد: کاری که پریرا انجام داد نه تنها توهین به هواداران تراکتورسازی بلکه توهین به ملت ایران بود. او توپ را به سمت هواداران تراکتورسازی شوت کرد. اگر سنگی که او در قالب توپ به سمت هواداران زد به تکه های کوچک تقسیم شود آن تکه ها به صورت همه هواداران فوتبال در کل کشور برخورد می کند. کمترین کاری که باید انجام شود اخراج این بازیکن از لیگ برتر فوتبال ایران است.

زینی زاده افزود: اگر در بازی برگشت ما با فولاد در اهواز بازیکنی از تراکتورسازی این حرکت را انجام دهد چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ آیا یک بی توجهی ساده به اختلافات قومیتی تبدیل نخواهد شد؟ باز هم می گویم کمترین مجازات پریرا اخراج از لیگ ایران است.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی با حمایت از نظر مجید جلالی مبنی بر اینکه در صورت تایید تخلفات غیرفوتبالی محسن قهرمانی باید در نتیجه بازی این تیم و پرسپولیس تجدید نظر شود تصریح کرد: دقیقا همین طور است و معتقدیم اگر در نتیجه هر بازی لیگ برتر شک و شبهه ای وجود دارد باید در آن تجدیدنظر شود.

زینی زاده در ادامه گفت: در مورد شکایت خودمان از بحثداوری بسیار مصر هستیم و اگر کمیته داوران و کمیته انضباطی به این قبیل مسائل رسیدگی نکنند و تا هفته آینده عزم لازم را برای برطرف کردن مشکلات نبینیم آن وقت درخواست کناره گیری تراکتورسازی از لیگ برتر را به هیئت مدیره خواهم داد. امیدوارم هیئت مدیره با این تصمیم موافقت کند، چرا که به عنوان نماینده هواداران بی شمار تبریزی نمی توانیم اجازه دهیم حق تراکتورسازی ضایع شود.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در واکنشی دیگر به اظهارات اصفهانیان که گفته بود نمی داند زینی زاده از کجا وارد فوتبال شده تاکید کرد: لازم نیست ایشان در این باره اطلاعی داشته باشد. من از سوابق خودم در فوتبال و ورزش خبر دارم. ایشان بهتر است درباره شغل دوم برخی داوران تحقیق کند و متوجه شود کدام یک از آنها هستند که آکادمی فوتبال دارند و به تیم های مختلف بازیکن پیشنهاد می دهند. کشف این مسائل برعهده ما نیست بلکه این کمیته داوران و مجموعه فدراسیون است که باید درباره مشکلات تحقیق کند.