ملت ایران: این روزها بازبینی قرارداد لیونل مسی و تمدید قرارداد او به منظور افزایش دستمزدش یکی از سوژه های مطرح در دفاتر باشگاه کاتالان است؛ چرا که نیمار سالی ۱۷ میلیون یورو دستمزد می گیرد و کریستیانو رونالدو سالی ۱۸ میلیون یورو و از همین رو سران بارسلونا در تلاشند تا بتوانند با افزایش رقم دستمزد لیونل مسی، بهترین بودن او در دنیای فوتبال را با پرداخت بهترین دستمزد ممکن به او جبران کنند.

ساندرو روسل، رئیس باشگاه بارسلونا می داند که مهمترین کار و سیاست تیمش این است که بتواند لیونل مسی، دارنده ۴ توپ طلای متوالی دنیای فوتبال را تیمش حفظ کرده و او را راضی نگاه دارد؛ قطعا مسی تنها بازیکن بارسلوناست که امسال نامش را در میان نامزدهای نهایی دریافت توپ طلا خواهد دید و می تواند تضمینی بر قراردادهای تبلیغاتی بی نظیری برای باشگاه کاتالان باشد. از همین رو احتمالا روسل و دستیارانش رقم دستمزد سالانه ۲۰ میلیون یورویی را برای تمدید قرارداد ستاره آرژانتینی در نظر دارند

این درحالی است که یکی از نزدیکان مسی اخیرا به سران باشگاه بارسلونا اعلام کرده که مسی سه پیشنهاد جنجالی در بازار نقل و انتقالات تابستانی دریافت کرده بوده و به هر سه پیشنهاد پاسخ منفی داده است. رائول سائیی، یکی از مدیران ارشد بارسلونا خودش در جریان یکی از این سه پیشنهاد بوده است. ماجرا از این قرار بوده که تیمی که با کمپانی آدیداس قرارداد دارد، حاضر بوده تا با پرداخت مبلغ ۲۵۰ میلیون یوروی ذکر شده در بند جدایی زودهنگام مسی او را به خدمت بگیرد.

سران آن باشگاه مذکور می دانند که با حضور لیونل مسی در رختکن تیمشان، رقم قراردادی که آنها با کمپانی آدیداس به امضا می رسانند، ۴۰% بالاتر خواهد رفت. آنها به علاوه می توانستند برای خرید مسی مبالغ هنگفتی را نیز از اسپانسری که نامش برروی استادیوم ورزشی این باشگاه است دریافت کنند و بدین ترتیب نیمی از وجه خریداری مسی را تامین نمایند.

اما لیونل مسی حتی حاضر به شنیدن این پیشنهادات هم نشده؛ طبق گزارش منتشره در روزنامه ال موندودپورتیوو او از زندگی در بارسلونا راضی است و تیم باشگاهی اش و شهری که در آن زندگی می کند وهمیشه در آن رفتار خوبی با او و خانواده اش شده را دوست دارد. البته در طول تابستان مسی به خاطر داستان های مالیاتی و مشکلاتی که برایش به وجود آمده بود، کمی ناراحت بود ومعتقد بود که ساندرو روسل باید بیشتر ازاو حمایت می کرد. او از خاویر تباس، نایب رئیس کنونی لیگ فوتبال حرفه ای اسپانیا و مشاور قضایی آلاوس در سال ۲۰۰۵ نیز دلخوریهایی دارد. در آن سال، آقای تباس ۶مدرک علیه مسی ارائه کرده بودتا ثابت کند که مدرک فوتبالی مسی معتبر نیست و غیرقانونی است.

دراین میان سران بارسا می دانند که به لیونل مسی نیاز دارند واین بازیکن جوان شایستگی اش را دارد که پردرآمدترین بازیکن دنیای فوتبال باشد.