ملت ایران: جرارد پیکه مدافع باتجربه بارسلونا به تمجید از کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی باشگاه مادریدی پرداخته و براین باور است که عزم راسخ کریس رونالدو است که او را در جمع بهترین بازیکنان دنیا قرار داده

شنبه آینده دو تیم رئال مادرید و بارسلونا در ورزشگاه نوکمپ مقابل هم قرار خواهند گرفت و پیکه یادآوری کرده که دوست نداشتن کریستیانو رونالدو به خاطر تلاشهای بی وقفه اش کار سختی است.

روزنامه مارکا در بازتاب بخشی از صحبتهای پیکه از قول او نوشته: «کریستیانو رونالدو تغییر نکرده. او بازیکنی است که من همیشه او را تحسین می کنم. چون به شدت تلاش می کند و همیشه بیشتر و بیشتر می خواهد. رونالدو یک ماشین واقعی است و جاه طلبی خوبی دارد. او هیچ وقت از تلاش برای پیشرفت دست نمی کشد. بعضی ها می گویند که او بهترین است ولی رونالدو همیشه می خواهد بهتر شود و به همین خاطر من او را تحسین می کنم.»

پیکه در ادامه صحبت هایش با اشاره به رقابت دیرینه بارسلونا و رئال مادرید به این نکته اشاره کرد که از آغاز قرن جدید، بارسا از رئال مادرید پیشی گرفته و این سبقت را نتیجه تلاشهای بارسا در آکادمی جوانانش در پرورش ستاره های تراز اول می داند

پیکه ادامه داد: «بارسلونا همیشه پشت سررئال مادرید بود ولی در ده یا پانزده سال اخیر ما ورق را برگردانده ایم. ما راجع به رئال مادریدی صحبت می کنیم که برای ۹۰ سال بر فوتبال تسلط داشت و همیشه جلوتر از ما بود. ما بازیکنان خوبی را در آکادمی باشگاه پرورش دادیم و این به ما کمک کرد تا بتوانیم با رئال رقابت کنیم. رئال یک سال را بدون جام پشت سرگذاشته و برای خرید ۳ بازیکن ۱۶۰ میلیون یورو هزینه کرده اند: اییارامندی، ایسکو و بیل. بارسلونا می تواند نیمار را با ۶۰ یا ۷۰ میلیون یورو بخرد ولی سه بازیکن نخریده. روزی که ما لاماسیا را نداشته باشیم، اوضاع برای تیممان به همین ترتیب نخواهد بود.»