ملت ایران: آندرانیک تیموریان کلا پسر آرامی است؛ زیاد رابطه ای با حواشی و مصاحبه و مسائل خارج مستطیل سبز ندارد. او معمولا تمرین می کند، به خانه می رود و روز بازی هم درزمین کارش را انجام می دهد اما آندو بعد از بازی ایران - تایلند، ناراحت به نظر می رسید و دلخوری اش را در مصاحبه بعد از بازی نشان داد. او معتقد است که هواداران نباید احساسی عمل می کردند و علیه شجاعی شعار می دادند. ابران ورزشی، با آندو درباره این موضوع، واکنش خداداد عزیزی و سایر موضوعات گفت و گویی انجام داده است:

بعد از آنکه شما از مسعود شجاعی دفاع کردید، خداداد عزیزی در مصاحبه ای نسبت به حرف های شما واکنش نشان داد. حرف های خداداد را خوانده اید؟
بله… پیش از هر چیز به این مساله اشاره کنم که خداداد عزیزی بازیکن بزرگی بوده و شخصا او را دوست دارم و برایش احترام خاصی به خاطر روزهای خوبی که برای مردم ایران در تیم ملی درست کرده قایل هستم. من گل خداداد به استرالیا و بازی های خوبش در جام ملت های آسیا را فراموش نمی کنم اما به عنوان برادر کوچکتر از ایشان انتظار دارم که به عنوان یک آدم فوتبالی باتجربه این حرف ها را نزند. آقای عزیزی پیراهن تیم ملی را به تن داشته و در جام جهانی، جام ملت ها و رویدادهای بزرگی بازی کرده است. پس با تجربه ای که ایشان دارند، بهتر از من می دانند که بازیکن در زمین تحت چه فشاری بازی می کند. حالا در این شرایط اگر هواداران علیه او شعار بدهند، آیا تمرکز بازیکن از بین نمی رود؟ اگر هواداران به جای شعار، دست به تشویق بازیکن بزنند چقدر در روحیه اثر می گذارد و آدم احساس نمی کند که با حمایت آنها باید بازی بهتری ارائه کند یا وقتی شعار می دهند، تن و بدن آدم می لرزد که مبادا توپ را خراب کند تا ورزشگاه بر سرش خراب شود؟ از آقای عزیزی بعید بود که این حرف ها را بزند چون خودش در تیم ملی شرایط سخت و بازی های بزرگی را تجربه کرده است. اگر آدم های معمولی این صحبت ها را مطرح می کردند، مشکلی نبود ولی آقای عزیزی سرد و گرم فوتبال را چشیده و اگر خودش هم جای من بود به دفاع از شجاعی می پرداخت و اجازه نمی داد که هیچ کس به همبازی اش که در زمین دویده و عرق ریخته توهین کند.
اما خداداد معتقد است که شما با این حرف ها مقابل مردم قرار گرفتی؟
من هرگز مقابل مردم نیستم چون خودم را جزو مردم می دانم. من همان بازیکنی بودم که قبل از بازی با قطر و لبنان با دنده شکسته در تیم ملی تمرین کردم. شما دیدید که با دست شکسته ۷۰ دقیقه مقابل کره در اولسان دوام آوردم چون پیراهن تیم ملی به تنم بود. آقای عزیزی هم در تیم ملی از خودگذشتگی کرده به خاطر مردم؛ یادمان نمی رود که علی دایی با دنده شکسته و طحال پاره برای تیم ملی بازی کرد. پس همه ما برای خوشحال کردن مردم این کار را کردیم و مردم کشورمان را دوست داریم. در بازی با تایلند به نظرم هواداران احساسی علیه مسعود شجاعی شعار دادند چون مسعود معمولی بازی می کرد و بد هم نبود. از مردم و هواداران تیم ملی انتظار داشتم که قبل از شعار یک لحظه پیش خودشان فکر می کردند که علیه چه کسی قرار است شعار بدهند. مگر همین مسعود شجاعی به کره جنوبی گل نزد؟ مگر مسعود شجاعی نبود که به عربستان گل زد؛ یادمان نرود که او در اوساسونا بازی می کرد و باعثافتخار همه ما بود؛ حتی خود من هم وقتی بازی های او را در لالیگا می دیدم، افتخار می کردم که یک ایرانی تا اینجا پیش رفته که جلوی رئال و بارسا بازی می کند. قبل از اینکه شعار بدهیم، به گذشته توجه کنیم و همه جوانب را در نظر بگیریم. این درخواست من از هواداران بود.
شما به کنایه گفته بودید که هواداران به کروش زنگ بزنند و بگویند که چه کسی را بازی بدهد…
مسعود که مقصر بازی کردن در تیم ملی نیست. او به دعوت سرمربی به اردو آمده و حتما توانایی هایی داشته که سرمربی او را به زمین فرستاده است. ما باید به نظر سرمربی تیم احترام بگذاریم. کارلوس کروش هم تنها می تواند ۱۱ نفر را به زمین بفرستد. حتما برنامه و تاکتیکی داشته و سلیقه او ممکن است با هواداران فرق کند. به سلیقه کروش احترام بگذاریم. او با همین نفرات تیم ملی را به جام جهانی برده و در مقدماتی جام ملت ها هم ۳ امتیاز را می خواستیم که گرفتیم. حرف من همین بود.
اما خوب بازی نکردیم…
این بحثدیگری است… تیمی که بعد از ۴ ماه تعطیلی تشکیل شده و ۹ جلسه تمرین داشته و لژیونرهایش ۴۸ ساعت قبل از بازی رسیده اند، چطور باید هماهنگ شود؟
خداداد گفته بود که با این تیم در جام جهانی آبروریزی می شود؟
سطح تیم ملی بسیار بالاتر از بازی با تایلند است. قبل از جام جهانی حتما اردوی خوبی خواهیم داشت و به هماهنگی بالاتری می رسیم. آقای عزیزی که الان به عنوان یک مربی شاغل است، به این موضوع اشاره کند که تیم ملی بازی تدارکاتی خوب می خواهد. ایشان چون فوتبالیست بوده و الان هم مربی است، حتما نقش بازی تدارکاتی را خوب درک می کند. خلاصه اینکه من برادر کوچک آقای عزیزی هستم، برایشان احترام قایل هستم و از ایشان می خواهم که به عنوان فوتبالیست بزرگ و باتجربه این مملکت به تیم ملی که تیم همه مردم است کمک کند.
در مورد وضعیت استقلال هم صحبت می کنید… اختلافاتی بین رحمتی، صادقی و اکبرپور پیش آمده.
در استقلال با امیر قلعه نویی هیچ مشکلی به وجود نمی آید چون مدیریت تیم را بلد است و کارش را خوب انجام می دهد. این موضوع به من ارتباطی ندارد اما به عنوان یک دوست حتما کمک می کنم سوءتفاهم ها برطرف شود. مطمئن باشید سیاوش، سید مهدی و امیرحسین خیلی بیشتر از آنچه فکرش را می کنید با هم رفیق هستند و همدیگر را دوست دارند. به هر حال آنها سال ها کنار هم بازی کرده اند و مثل یک خانواده هستیم. پس مساله خانوادگی توسط بزرگترهای خانواده که آقای قلعه نویی و فتح ا… زاده هستند حتما حل می شود.