ملت ایران: کارلو آنچلوتی سرمربی ایتالیایی باشگاه رئال مادرید در گفتگو با کوریره دلاسرا به آنالیز شرایط کنونی تیمش پرداخت و از مسائل مختلفی از گرثبیل گرفته تا اعمال سیستم چرخشی در درون دروازه و مصاف با یوونتوس صحبت کرد.
متن این صحبت هارا دراینجامطالعه کنید:
*بازی رئال:ما تلاش می کنیم تا این روند را تغییردهیم؛ بیشتر با توپ بازی کنیم و هرگونه تغییری به زمان نیاز دارد. تا الان بازیهای بدی را برگزار کرده ایم و مشکل ما با عملکرد خوب بارسلونا و اتلتیکو مادرید دوچندان نیز شده است. آنها در همه بازیههایشان به پیروزی رسیده اند. انتقاداتی که از تیم به عمل می آید همه شان دلیل و ریشه دارند. هواداران در رئال از تیم توقع دارند و حق هم با آنهاست. من به عنوان سرمربی تیم می توانم بگویم که در بازیهای بعدی، مقابل مالاگا و یوونتوس درخانه و مقابل بارسا در نوکمپ، بهتر خواهیم شد. چون نمی توان مثل بازیهای ها مقابل لوانته و الچه بد بازی کرد
*گرثبیل:مشکل او به خاطر این است که اردوی پیش فصل را پشت سرنگذاشته و تمرین نکرده. حالا او بابهره گیری از وقفه بازیهای ملی به شرایط ایده آل بازگشته و آماده بازگشت به زمین چمن است.
*سیستم چرخشی در درون دروازه: اعمال سیستم چرخشی در درون دروازه غیرطبیعی است ولی در رئال ساختار و شرایط هم غیرعادی است. من دو دروازه بان فوق العاده دارم. یکی تجربه کمتری دارد و دیگری سمبل رئال مادرید و فوتبال اسپانیاست. دیگو لوپس روند آماده سازی اش را قبل از کاسیاس آغاز کرد و به همین خاطر من لیگ را با او شروع کردم. بعد از آن تصمیم گرفتم که به کاسیاس فرصت حضور در لیگ قهرمانان اروپا را بدهم؛ چون او همچنان واقعا قابل اعتماد است.
*دوبازی مقابل یووه:من نمی دانم که آیا انسجام و نظم یووه کاهش یافته یا نه. فقط می دانم که در لیگ ایتالیا رقابت افزایش یافته. یوونتوس به نظر من تیم منسجمی می اید که سبک بازی اش کاملا تعریف شده است. پیرلو یک گارانتی و یک بازیکن تضمینی است و تا چندین سال دیگر نیز اوضاع به همین ترتیب خواهد بود. من می خواستم که او با من به چلسی بیاید ولی این طور نشد. من با بازیکنانم او را مهار خواهم کرد و باید خودش را آماده مصاف با رئال نماید
*انتقادات برای به خدمت گرفتن پسرش: یک سرمربی افراد مناسب و قابل اعتمادی را در تیمش می خواهد. پسر من هم اشتیاه زیادی داردو من اطمینان زیادی به او دارم. درمورد متخصص تغذیه تیم هم باید بگویم که این تقصیر من است که دخترم با او دوست است؟
*دوران حضور در میلان: میلان پرافتخارترین تیم دنیاست و رئال تیمی است که بیشترین قهرمانی های اروپایی را به دست آورده. هر دو تیم تاریخچه و سنت دیرینه ای دارند وهمین است که تفاوتها را رقم می زند. هر دو تیم هواداران متوقعی دارند و تصادفی نیست که شعار میلان برد و متقاعد کردن هواداران است. کاکا؟ او می خواست بیشتر بازی کند ولی در رئال جایی برای او نبود. زمان برای همه ما می گذرد و او هم دیگر آن قدرت ۱۰ سال پیش را ندارد ولی همچنان یک الگو و سمبل است. بازگشت به میلان؟ میلان برایم یک خانه است.
*پاری سن ژرمن: ایبرا باعثرشد فوتبال فرانسه شده است؛ ارتباط من با او فوق العاده بود. بازیکنانی مثل او زندگی را آسان تر می کنند و نه سخت تر. کسی که برعکس این را بگوید، حتی نمی فهمد که چه میگوید. لئوناردو؟ رابطه ما خیلی خوب حفظ شده. روزنامه ها نوشته بودند که او مرا برای جشن عروسی اش دعوت نکرده؛ ولی من در آن زمان درگیری و مشغولیت دیگری داشتم و نتوانستم به جشن ازدواج او بروم.