ملت ایران:ساندرو روسل رئیس باشگاه بارسلونا در گفتگو با رادیو کاتالونیا اعلام کرد که خودش شخصا مخالف ممنوعیت ورود کودکان زیر ۷ سال به ورزشگاه نوکمپ، بدون تهیه بلیط از قبل است. او در این باره گفته: «من از دیدگاه کلی اولین فردی هستم که مخالف این راهکار هستم ولی به خاطر بار مسئولیتی، این کاری است که باید انجام دهیم.»

این درحالی است که اخیرا سران باشگاه بارسلونا اعلام کردند که حضور کودکن زیر ۷ سال در ورزشگاه نوکمپ برای تماشای بازی ال کلاسیکو ممنوع است و برای بازیهای دیگر نیز والدین این کودمان زیر۷ سال باید برای آنها بلیط های خاصی را تهیه کنند که رایگان است ولی با تهیه این بلیطها سران باشگاه از امنیت و سلامت تردد و رفت و آمد این کودکان به ورزشگاه مطمئن می شوند.

سران بارسلونا در شرایطی حضور کودکان زیر ۷ سال در ورزشگاه این تیم را محدود کرده اند که در طول سالهای اخیر بارها کودکان در ازدحام ها برای ورود و خروج به ورزشگاه زیر دست و پا می ماندند و آسیب می دیدند.

ساندرو روسل در ادامه صحبت هایش با لحن طنزآلودی گفت: «من این تیتر را که: " روسل به کودکان اجازه ورود به ورزشگاه نمی دهد " را به تیتر: " روسل یک بچه را کشت " ترجیح می دهم. با وجود تمام اینها، این بحث، یک بحثاجتماعی، قانونی و سنتی است.»

یکی از بزرگترین چالشهای پیش روی باشگاه بارسلونا، کمبود صندلی های رایگان است. روسل دراین باره گفت: «سخت است؛ چون تمام بلیطهای ورزشگاه از قبل به فروش رسیده ولی باید دراین راستا کاری انجام داد.»

روسل در ادامه صحبت هایش به این نکته اشاره کرد که در بازیهایی که در ساعات عصرگاهی برگزار می شود، خانواده های بیشتری برای تماشای بازیها به ورزشگاه می آیند و تعداد بچه ها بیشتر می شود و با اشاره به بزای فصل گذشته بارسا مقابل ختافه که ساعت ۱۲ ظهر برگزار شد، یادآوری کرد که در آن روز ۱۰ هزار بچه در ورزشگاه بودند: «متخصصان امنیتی به ما هشدار دادند که ممکن است برای بازی ال کلاسیکو ۴۰ هزار بچه به ورزشگاه بیاید. احترام گذاشتن به قانون مشکلی نیست؛ بلکه مشکل اینجاست که هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. در بازیهایی که ریست بالایی دارند، هیچ استثنایی قائل نمی شویم و این روند را دنبال می کنیم.»