بعد از نامه درخواست انجمن سینماداران مبنی بر پخش بازی‌های جام ملت‌های اروپا به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این مجوز از سوی وزارت ارشاد صادر شده است.

ظاهراً وزارت ارشاد به شرطی مجوز پخش این مسابقات را در سالن‌های سینما صادر کرده که به فیلم‌های روی پرده لطمه‌ای وارد نشود.

وزارت ارشاد همزمان با صدور مجوز پخش این رقابت‌ها در سینما‌ها رونوشتی نیز برای اداره اماکن ارسال کرده است. البته انجمن سینماداران نیز اسامی سالن‌های خود که درگیر مسابقات فوتبال یورو ۲۰۱۲ خواهند بود را به اداره اماکن اعلام کرده است.

تاکنون پخش مسابقات فوتبال در سینماهایی چون آزادی، ملت، زندگی و استقلال قطعی شده و احتمالاً در ادامه سالن‌های دیگری نیز به این جمع اضافه می‌شوند.

بازی‌های مرحله گروهی یورو ۲۰۱۲ هر شب در دو زمان ۲۰ و۳۰ و۲۳ و ۱۵ به وقت ایران برگزار می‌شود و طبیعتاً سالن‌های سینما در همین دو سانس فوتبال‌های مهم را پخش می‌کنند.

با توجه به اینکه بازی‌های حساس از روز شنبه برگزار می‌شود(آلمان - پرتقال و هلند - دانمارک) اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد این ۵ سالن از روز شنبه پذیرای علاقه‌مندان به تماشای فوتبال روی پرده خواهند بود.

ظاهراً بر اساس استقبال مردم از مسابقات مهم، برخی از بازی‌ها روی پرده سینما‌ها خواهد رفت.

بعد از پخش برخی از رقابت‌های فوتبال جام جهانی ۲۰۱۰ و برخی از فوتبال‌های مهم، این برای اولین بار است که از دور مقدماتی یک رویداد مهم فوتبالی، بازی‌های آن در سینما‌ها برای علاقه‌مندان پخش می‌شود.

منبع: خبرآنلاین