ملت ایران: حرکت کریستیانو رونالدو در قبال هواداری که در بازی دوستانه با چلسی به زمین پرید تا بغلش کند، بی نظیر بود.

او در نامه ای به دادگاه، خواستار بخشیده شدن این هوادار آلبانیایی شد. متن کامل نامه او که " آس " آن را منتشر کرده است به شرح زیر است:

" نام من کریستیانو رونالدوست و بازیکن رئال مادرید هستم. در استادیوم سان لایف بازی می کردیم که یک هوادار به زمین پرید. نامش رونالد گیورکاو یک دانشجوی جوان است. من را بغل کرد و با هم کمی صحبت کردیم و در نهایت مسئولان امنیتی او را به بیرون زمین راهنمایی کردند. روشش خشونت آمیز نبود. وقتی پلیس آمد هم هیچ مقاومتی نشان نداد.

مسلما حالا اشتباهش را فهیمده و اهمیت امنیت را می داند. او ۲۰ ساله است و بدون پدر و با یک مادر مجرد بزرگ شده است. دانشجوی دنشگاه بیچ کانتی است و با کمک هزینه دانشجویی زندگی اش را سپری می کند. "

" نگران هستم چرا که می دانم اگر جرائم علیه او برداشته نشوند، ‌ممکن است که در تحصیلش به مشکل بخورد. وارد محوطه استادیوم شد و یک روز و نیم زندانی بود. او خواستار بخشیده شدنش هم شده است اما فعلا دادگاه پاسخی به درخواستش نداده است.

مواضع دادگاه و اهمیت قاوانین را درک می کنم. اما احتراما از شما و دادستان تقاضا دارم که در مورد تصمیم، تجدید نظر کنند و دو جرم این جوان را برددارند. امیدوارم به خاطر این اشتباهش با جریمه قضایی مواجه نمی شود. به نظر می رسد آینده درخشانی دارد و دوست ندارم یک اشتباه در قضاوت آن را خراب کند. ممنون از شما، اگر سوالی داشتید، می توانید هر زمان که خواستید با تلفن مستقیم من تماس بگیرید.

با کمال احترام، کریستیانو رونالدو. "