ملت ایران:در دیدارهای دیشب مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ سرنوشت بسیاری از تیم‌ها مشخص شد. امسال از ۹ گروه ۹ تیم اول به صورت مستقیم به جام جهانی می‌رسند و از بین تیم‌های دوم گروه‌ها هم آن تیمی که کمترین امتیاز را داشته باشد حذف می‌شود و سایر تیم‌های دوم به پلی‌آف می‌روند. چون گروه I پنج‌تیمی است نتایج تیم‌های دوم هر گروه مقابل ضعیف‌ترین تیم گروهشان در نظر گرفته نخواهد شد.

نتایج به دست‌آمده و اوضاع گروه‌ها به این ترتیب است:

گروه A

کرواسی ۱ – بلژیک ۲

ولز ۱ – مقدونیه صفر

بلژیک صعود کرده. کرواسی هم دوم شدنش قطعی است اما مشخص نیست به پلی‌آف برسد یا نه.

گروه B

ارمنستان ۲ – بلغارستان ۱

مالت ۱ – چک ۴

دانمارک ۲ – ایتالیا ۲

ایتالیا صعودش را مسجل کرده بود. بلغارستان، دانمارک، چک و ارمنستان بخت دوم شدن را دارند. دانمارک در روز آخر ساده‌ترین بازی را دارد و باید با مالت بازی کند، اما تفاضل گل آنها منفی است! تیم دوم این گروه امتیاز کمی خواهد داشت و به همین دلیل راهیابی به پلی‌آف برایش دشوار خواهد بود.

گروه C

جزایر فارو ۱ – قزاقستان ۱

آلمان ۳ – ایرلند صفر

سوئد ۲ – اتریش ۱

آلمان صعود کرده و سوئد هم به پلی‌آف راه یافته است.

گروه D

آندورا صفر – رومانی ۴

استونی صفر – ترکیه ۲

هلند ۸ – مجارستان ۱

ترکیه با نتایج خوب اخیرش به رده دوم رسیده، اما آنها باید در روز آخر مسابقات هلند را ببرند تا به صعود امیدوار باشند. هلند هم صعودش را با نتایج قاطعانه قطعی کرده است.

گروه E

آلبانی ۱ – سوییس ۲

ایسلند ۲ – قبرس صفر

اسلوونی ۳ – نروژ صفر

سوییس صعود کرده و ایسلند و اسلوونی بخت دوم شدن را دارند. ایسلند باید در خانه نروژ بازی کند و اسلوونی در خانه سوییس بازی دارد.

گروه F

آذربایجان ۲ – ایرلند شمالی صفر

لوکزامبورگ صفر – روسیه ۴

پرتغال ۱ – اسراییل ۱

روسیه در بدترین حالت یک امتیاز از دیدار در خانه آذربایجان می‌خواهد. پرتغال هم برای صعود مستقیم نیاز به اتفاقی شگفت‌انگیز دارد.

گروه G

لیتوانی ۲ – لتونی صفر

بوسنی ۴ – لیختن‌اشتاین ۱

یونان ۱ – اسلوواکی صفر

بوسنی و یونان عالی امتیاز گرفته‌اند و هم‌امتیاز هستند. بوسنی با توجه به این که تفاضل گلش ۱۷ گل بهتر از یونان است با برد در خانه لیتوانی به احتمال بسیار زیاد به جام جهانی می‌رسد. یونان هم با لیختن‌اشتاین بازی دارد. احتمالا بهترین تیم دوم رقابت‌ها از این گروه خواهد بود.

گروه H

مولداوی ۳ – سن‌مارینو صفر

اوکراین ۱ – لهستان صفر

انگلیس ۴ –مونته‌نگرو ۱

انگلیس دست کم به پلی‌آف می‌رسد. برد خانگی در دیدار مقابل لهستان حذف‌شده برای صعودشان کافی است. اوکراین نیز با بردی قابل پیش‌بینی در خانه سن‌مارینو دوم خواهد شد. مونته‌نگرو اما اگر اوکراین با گل‌های زیاد شکست بخورد(!) و خودش هم مولداوی را با گل‌های فراوان ببرد می‌تواند به رسیدن به پلی‌آف امیدوار باشد.

گروه I

اسپانیا ۲ – بلاروس ۱

اسپانیا با یک تساوی خانگی مقابل گرجستان به جام جهانی می‌رسد و فرانسه هم به احتمال فراوان به پلی‌آف می‌رود.