به نقل از ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در پنجمین دیدار خود در رقابت های انتخابی المپیک به مصاف تیم ونزوئلا رفت و در سه ست پیاپی با امتیازهای ۲۵-۱۶،۲۵-۱۶ و ۲۵-۲۰ به برتری رسید.

ست نخست:

تیم ملی والیبال ایران خیلی زود اختلاف امتیازهایش را با حریف به عدد چهار رساند. درخشش حمزه زرینی و دریافت های بی نقص او توپ های خوبی را برای سعید معروف و امیر غفور در پشت خط ایران آماده می کرد. تیم جوان و جنگنده ونزوئلا کاملا مقهور والیبال ایران شده بود و بازیکنان این تیم تحت تاثیر بازی هماهنگ تیمی ایران حرفی برای گفتن نداشتند. علیرضا نادی که خیلی خوب قدر پاس های سعید معروف را می دانست با آبشارهای سرعتی خود دفاع روی تور حریف را جا می گذاشت. هر دو تیم در این ست به نسبت سرویس های زیادی را خراب کردند. برنامه تاکتیکی تیم ایران روی ارسال سرویس های فنی به منطقه چهار زمین حریف متمرکز بود. سعید معروف در این مسابقه خوب کار می کرد و با هوشمندی خود توپ را در حفره دفاعی زمین حریف می نشاند. ایران همچنان با سه چهار امتیاز اختلاف از نایب قهرمان منطقه امریکای جنوبی پیش بود. امیر غفور از قطر پاسور آنچنان محکم و قدرتی آبشار می زد که دو دفاع روی تور ونزوئلا نمی توانستند کاری از پیش ببرند. تیم ایران که در این دیدار خیلی خوب ظاهر شده بود خیلی با حوصله توپ های حریف را دریافت می کرد اما به سرعت توپ ها را برای سرعتی ها ساخته و پرداخته می کرد. ایران همچنان تیم برتر این میدان بود. آخرین سرویس تیم ونزوئلا هم در این ست به بیرون رفت تا ایران با امتیاز ۲۵-۱۶ ست نخست را هم به سود خود تمام کند. اگر چه تیم ایران به راحتی بر حریف خود چیره شد اما ملی پوشان ایران ۷ سرویس خراب کردند که این موضوع علاقه مندان والیبال را نگران می کرد.


ست دوم:

در آغاز ست دوم بازی برای هر دو تیم پایای پیش می رفت. درخشش لوییس آریاس و آبشارهای قدرتی او اجازه نمیداد ایران از حریف خود فاصله بگیرد. سرویس تماشایی امیر غفور که به نظر مهار نشدنی بود تحسین معدود حاضران در سالن را برانگیخت. امیر غفور و فرهاد قائمی از چپ و راست زمین حریف را آماج حملات خود قرار داده بودند. تیم ایران برخلاف دو بازی قبلی خود شاداب بازی می کرد. اگرچه ونزوئلا تا امتیاز ۱۱ پایاپای با ایران پیش آمد اما دریافت های خوب ایران و دفاع روی تور بی نقص از موسوی و نادی و معروف به تریج ایران را پیش انداخت. آبشارهای سهمگین حمزه زرینی اجازه دریافت را به لیبروی ونزوئلا نمی داد. فرهاد قائمی با آبشارهای فنی خود توپ را در یک سوم دفاعی حریف می نشاند. مهدوی و رضا قرا به جای معروف و غفور به میدان رفتند. پوریا فیاضی هم با حمزه زرینی تعویض شد تا بازیکنان اصلی ایران توان خود را برای بازی فردا برابر صربستان ذخیره کنند. دفاع روی تور دو نفره ایران در این دیدار خیلی خوب کار کرد و عامل اصلی پیروزی بر ونزوئلا بود. ایران ست دوم این دیدار را نیز با امتیاز ۲۵-۱۶ به سود خود تمام کرد. سعید معروف از تمام توپ های برگشتی پاس های سرعتی می ساخت و موسوی و نادی هم خیلی خوب قدر این پاس ها را می دانستند و امتیاز می گرفتند.

ست سوم:

دفاع روی تور وسط ایران در این دیدار بی نقص کار کرد و اجازه نداد تا قدرتی زن های ونزوئلا خودی نشان دهند. روبرتو گارسیا اصلا از کار شاگردانش راضی نبود. ایران پنج بر صفر از حریف خود پیش افتاده بود. تیم ایران تازه در این دیدار به دخود آماده بود و داشت قدرت نمایی می کردو قائمی که در ست سوم به پشت خط رفته بود خیلی خوب آبشارهای تماشایی خود را در منطقه سه زمین حریف می نشاند. موسوی در این دیدار ستاره تیم ایران بود که هم خوب دفاع می کرد و هم با سرعت اسپک هایش را در زمین ونزوئلا می نشاند.

در حالی که تیم ایران همچنان با امتیاز ۱۴بر۷ از حریف خود پیش بود ولاسکو یکبار دیگر تصمیم گرفت تا بازیکنان ذخیره خود را به میدان بفرستد. مباشری لیبروی دوم تیم ایران برای نخستین بار در این رقابت ها در ترکیب اصلی تیم ایران قرار گرفت. تیم ایران در دقایق پایانی این دیدار کاملا حساب شده و کم اشتباه ظاهر می شد. ملی پوشان که از نظر روحی خیلی آماده بودند در تمام پست ها بدون نقص بازی می کردند. آمار خطای سرویس هم که در ابدای بازی نگران کننده بود در ست سوم خیلی بهتر شده بود. شاید قدری شانس چاشنی بازی ونزوئلا شده بود که این تیم اختلاف امتیازهایش را به عدد ۳ کاهش داد. اما ولاسکو مهدوی و قرا را یکبار دیگر به زمین فرستاد تا ایران باز هم در برنامه دفاعی خود تقویت شود. رضا قرا که در بازی روز گذشته تیم ایران مقابل پورتوریکو خیلی خوب کار کرده بود در این دیدار فرصتی برای نمایش توانایی هایش نیافت. تیم ملی ایران در ست سوم با امتیاز ۲۵بر ۲۰حریف خود را شکست داد و پیروز این میدان شد.

تیم ملی ایران در این دیدار با نتیجه ۳بر صفر و امتیاز های ۲۵-۱۶،۲۵-۱۶ و ۲۵-۲۰ بر ونزوئلا چیره شد. ملی پوشان والیبال ایران باید از ساعت ۶:۳۰ شنبه ۲۰ خرداد به مصاف صربستان مدعی اصلی قهرمانی در این رقابت ها بروند.