ملت ایران: بعد از صحبتهای محمد دایی علیه مایلی کهن، این بار نادر فریادشیران، افشاگری جدیدی علیه علی دایی انجام داد. مربی صبای قم در پاسخ به صحبتهای محمد دایی که گفته بود در دادگاه دست چپ و راستش را به مایلی کهن نشان می دهد صحبتهای جالبی انجام داد که گزیده های آن را می خوانید.

_ مسلمانی یا غیرمسلمانی محمد مایلی کهن را که نبید محمد دایی تایید کند. مگر این آقا چکاره است که درباره مایلی کهن نظر می دهد. حتما همه باید جلوی محمد دایی نماز بخوانند یا تشهد بگویند که این آقا بداند مسلمانند. نمی دانم از کجا آمده و در پرسپولیس پست گرفته اما باور کنید داگر برادرش نبود، در این فوتبال و لیگ ۳ هم نمی توانست مربیگری کند. او می گوید کارت مربیگری دارد. ببخشید، خیلی جلوتر از شما افرادی هستند که کارت مربیگری گرفته اند. شما کدام باشگاه تراز اول مربیگری کرده ای که می آیی و روی نیمکت پرسپولیس می نشینی؟ صرف اینکه برادرت، در تیم ملی بوده و سالها بازی کرده، می آیی و روی نیمکت تیمی بزرگ به نام پرسپولیس می نشینی که این، واقعا عجیب است.

_ در جواب مایلی گفته که کافر، همه را به کیش خود پندارد. الحمدلله از نظر محمد دایی، مایلی کهن کافر هم شد. تو مسلمان، مایلی کهن کافر. شما برو و شکایت کن. شما راه دادگاه را بلدید. بروید در لاهه، دادگاه جرایم اقتصادی، دادگاه کارکنان دولت، دادگاه خانوادگی و هر جا که دوست داشتید شکایت کنید. فقط شکایت کنید، فرافکنی نکنید. محمد دایی هم مثل برادرش، فرار رو به جلو می کند.

_ از علی دایی می خواهم آدرس خدا را به ما هم بدهد. می خواهیم با خدا لابی کنیم تا خشکسالی در هامون و دریاچه رضاییه از بین برود. می خواهیم با خدا لابی کنیم تا بیماران سرطانی شفا پیدا کنند. می خواهیم لابی کنیم تا تعاونی مسکن راه بیندازیم، عضو شویم و در ولنجک، زمین بگیریم. تعاونی مسکن اقتصاد و دارایی که در ولنجک، زمین پخش می کند! می خواهیم با خدا لابی کنیم تا نمایندگی آدیداس داشته باشیم. می خواهیم با خدا لابی کنیم تا دو، سه بار سرمربی پرسپولیس شویم.

_ علی دایی گفته که مسئولان امنیتی وارد شوند و فوتبال را نجات بدهند. مایلی کهن که این را ۱۰ سال پیش می گفت. آقایان می گویند ماموران امنیتی بیایند اما سوال من اینجاست که چطور دوستان آنها ممنوع الفعالیت شده اند؟ حتما خلافی انجام داده اند دیگر. مگر این دوستان همیشه کنار این آقا نیستند؟ آنها محروم شده اند، پیدا کنید پرتقال فروش را.

_ ببینید من همیشه به دایی احترام می گذاشتم. همیشه قبل از بازیها با او خوش و بش و روبوسی می کردم. مایلی کهن هیچ وقت مانعم نشد تا دسمت دایی بروم یا با او حرف بزنم. حتی خیلی از مواقع به من می گفت دوست پسرت خوب است؟ برای بازی گهر - راه آهن پارسال هم یکی از دوستان ما، سردار میرزایی که در گهر فعالیت می کرد گفت که من، مایلی کهن و دایی را آشتی می دهم. به روح مادرم، روح مایلی کهن هم خبر نداشت. میرزایی با علی دایی حرف زد و دیدم عصبانی است. نمی توانم حرفی را که او زد من بزنم اما گویا او با دایی صحبت کرده اما او به ناموس مایلی کهن فحش داده. سردار میرزایی عصبانی بود از دست دایی. او زنده است و می توانید از فحاشی دایی به مایلی کهن از او بپرسید.

_ علی دایی عادت دارد به کتمان حقیقت. من خطاب به او می گویم که تو شاگرد ما بودی و از ما اجازه می گرفتی که چکار کنی. یادت نرود که ما به تو می گفتیم بد و می دوی، می گفتیم ندو و نمی دوی. اگر برای همه کسی هستی، برای ما هیچی نیستی. مایلی کهن نه خواهر داشت و نه برادر. از بچگی هم پدرش را از دست داد. مادرش، تمام زندگی او است اما تو به مادر او توهین کرده ای. دوست دارم وجودش را داشته باشی و حقیقیت را بگویی. به روح پدرت قسم بخور که فحش نداده ای. اگر قسم خوردی من ویلای محمد شهر را که به تو می دهم هیچ، یک آپارتمان ۱۰۰ متری هم می دهم. به رح پدرت که با من همسفر مکه بود قسم بخور، البته اگر وجودش را داری.

_ علی دایی می گوید برادرم به جبهه رفته. مگر ما گفتیم که برود جبهه؟ او سرباز بوده و اجباری به جبهه رفته. مگر با پای خودش رفته که این همه منت می گذارید؟ حالا که محمد دایی جبهه رفته چرا به پرسپولیس آمده؟ ما بحثمان این است که او تجربه حضور روی نیمکت پرسپولیس را ندارد. وقتی جبهه رفته می تواند برود و رییس سپاه، رییس بسیج یا سازمان ایثارگران شود، در پرسپویلس و روی نیمکت این تیم چه می کند. تمام حرف مایلی کهن این است که در حد محمد دایی نیست روی نیمکت پرسپولیس بنشیند. محمد خاکپور کجاست؟ او نباید باشد و محمد دایی باشد؟ مجتبی محرمی کجاست؟ کاظم سیدعلیخانی چطور؟ بهروز سلطانی، سعید عزیزیان و در خشان و محمدخانی کجایند که این آقا به صرف اینکه برادرشریال سرمربی پرسپولیس است می آید و روی این نیمکت بزرگ می نشیند؟

_ علی دایی می گوید مایلی کهن وام گرفته. من می گویم این شما هستید که دارید از جبهه رفتن برادرتان وام می گیرید و سهم می خواهید. اگر دایی ثابت کند که مایلی کهن وام گرفته، من کل دارایی ام را به او می دهم.

_ دایی می گوید زمان دکتر شما، مربی تیم ملی شدم و بعد می گوید مایلی کهن در مصلی گدایی تیم می کرده! در تعجبم که او خودش یک حرفی می زند و خودش هم جواب خودش را می دهد. او می گوید زمان دکتر شما، منظورش دکتر احمدی نظاد است. باید بگویم احمدی نژاد دکتر نبود بلکه رییس جمهور همه بود. حتی رییس جمهور علی دایی. چطور علی دایی، مایلی کهن را به احمدی نژاد وصل می کند اما خودش در دوران ریاست جمهوری او هم سرمربی پرسپولیس می شود و هم دو بار سرمربی پرسپولیس؟ مایلی کهن در زمان احمدی نژاد کدام پست را گرفت؟ آیا وزیر ورزش شد یا سرمربی پرسپولیس؟ بعد این آقا می آید و مدام می گوید دکتر شما!

_ دکتر روحانی حرف خوبی زد. او گفت من رییس جمهور آنهایی هم هستم که به من رای ندادند. جالب اینکه علی دایی مدام می گوید که به روحانی رای داده تا سهمی بگیرد. از دکتر روحانی می خواهم تا جایزه علی دایی را زودتر بدهد تا دیگر این حرف را نزند. به روح مادرم قسم من و خانواده ام هم به دکتر روحانی رای دادیم اما باور کیند اگر در دوران او، مایلی کهن سرمربی تیم ملی هم شود من کنارش نمی روم و کار نمی کنم. چون الان گفتم که به روحانی رای داده ام. فقط از دکتر روحانی می خواهم که هر چه زودتر جایزه علی دایی را بدهد!

_ این آقا به کت و شلوارهای تیم ملی هم رحم نمی کرد. یادم می آید با تیم امید بودیم که قرار شد کت و شلوار بدهند. نماینده هاکوپیان آمد و گفت علی دایی، کت و شلوارها را انتخاب کرده! تعجب کردیم. مایلی کهن گفت او چکاره است که کت و شلوار را انتخاب کرده. مبعلی و نصرتی شاهدند. مایلی کهن از آنها پرسید چه رنگی می خواهید که آنها گفتند انگار علی دایی انتخاب کرده. مایلی کهن به آنها گفت بگویید که چه رنگی دوست دارید تا سفارش را عوض کنم. در آخر هم مایلی کهن رنگ مشکی را سفارش داد. می خواهم بگویم این آقا آنقدر در فدراسیون نفوذ داشت که رنگ کت و شلوارها و نوعشان را هم او انتخاب می کرد اما در دوره ما نتوانست این کار را بکند. داستان تکل مبعلی یا دعوت نشدن وحید هاشمیان و خدادا عزیزی در زمان برانکو را هم که همه می دانند.

_ علی دایی می گوید در دادگاه مایلی کهن را محکوم کرده. چه محکومیتی که نام قاضی تجدید نظر در لیست مسافران آلمان اردوی پرسپولیس حضور دارد. برای اولین بار اسم این آقا را می گوید. پیشوا، همان قاضی پرونده بود که در لیست اعزامی پرسپولیس به آلمان حضور داشت و البته بعدها، عضو کمیته استیناف باشگاه پرسپولیس هم شد. آن هم در زمان حضور دایی و مدیریت کاشانی! اینها عجیب نیست. به نظر شما رای علیه مایلی کهن با عدالت صادر شده یا لابی بوده؟