به گزارش ملت ایران به نقل ازگل: شب گذشته در مراسمی شلوغ و پرسروصدا باشگاه هنرمندان به بازیکن و مربیان اخلاق‌مدار تاریخ فوتبال ایران جایزه داد این مراسمی بود پرستاره که چند نکته مهم در خود داشت از جمله اینکه به قول احمدرضا عابدزاده و افشین پیروانی نصف افراد حاضر در مراسم با هم قهر بودند. بخصوص دو نفرشان محمد مایلی کهن و علی دایی که این روزها دعواهای رسانه‌ای و افشاگری‌هایشان علیه یکدیگر کار سردبیران ورزشی را ساده‌تر کرده است.

مایلی‌کهن که در مراسم دیشب حاضر نشد با علی دایی دست بدهد(و البته دایی هم حاضر نشد با او آشتی کند) بعد از جلسه کمی‌تر به انتقاد از دایی پرداخت. حرف‌های او در این مصاحبه آخری بیشتر شبیه شفاف‌سازی درباره صحبت‌هاست و حمله خاصی در آن وجود ندارد.
بخوانید:
* در دادگاه اول رأی قطعی به نفع من داده شد اما در دادگاه تجدیدنظر که آقایان بعد از آن هم در مراسم افطاری بودند ما را محکوم کردند. حکمش هم ۳۰۰ هزار تومان پول بود که گفتم من این پول را نمی‌دهم و اگر می‌خواهند من را به زندان ببرند. حرف‌مان این بود که اعمال نفوذ شده و سندش هم موجود است، در لیست ویزای محل اردوی تدارکاتی پرسپولیس اسم آن آقا نیز بوده است و چیز خاصی نگفته است.

* آشتی باید دلی باشد نه ظاهری، کینه شتری را باید کنار گذاشت، طبیعی است که من نگفتم پسر پیغمبر هستم. من از همه روسیاه‌ترم.

* خوشبختانه زمان ما امکانات در کمترین سطح بود در آن زمان از دکتر راضی که پزشک حاذقی است خواهش کردیم که کنار تیم حضور داشته باشد. آن موقع اصلاً می‌گفتند پزشک نباید در تیم باشد، من خودم عضو سازمان تربیت بدنی و قائم‌مقام دفتر مشترک فدراسیون‌های ورزشی بودم، راضی هم عضو سازمان تربیت‌بدنی بود و از او خواستیم کنار تیم باشد اما او فقط می‌خواست در تمرینات باشد و شب نمی‌توانست در اردو بماند. ما در تمرین به پزشک متخصص نیاز نداریم در آن مقطع راضی فامیلم نبود(او البته بعدا باجناقم شد و می‌گویند باجناق فامیل نمی‌شود!) به هر حال او کارمند سازمان تربیت بدنی بود و از نجیب‌ترین و کاربلدترین پزشکان است. او بارها از سوی کمیته المپیک برای مسابقات المپیکی رفته است و او را آوردیم و استفاده کردیم.

* آیا در سه چهار ماه گذشته دیده‌اید یک کلمه در مورد پرسپولیس حرف بزنم؟ شما دیدید در ۱۱ هفته قبل یک‌بار از روی نیمکت بلند نشدم اما اجازه نمی‌دهم کسی قربانی شود.

* اگر هم به مصلی رفتیم چه کاری انجام دادیم؟ تیم گرفتیم. این‌بار با ایشان برای تیم گرفتن به دیسکو می‌رویم.

* در این سه چهار ماه کلمه‌ای در مورد پرسپولیس صحبت نکردم، کسانی که من را می‌شناسند می‌دانند کینه‌ای در دلم نیست حالا هم هرچه دارم از سرم زیاد است و بدهکار مردم و کشورم هستم. ببینید چه کسی شروع کننده این مشکل بود، ۱۱ هفته است که روی نیمکت نشسته‌ام و تکان نخورده‌ام آن روز هم دیدم در شهر مقدس قم می‌خواهند جنجال درست کنند به همین خاطر سمت داور چهارم رفتم تا اگر مشکلی هست به داور منتقل کنم. اگر قرار باشد قشون و قشون‌کشی شود که نمی‌شود.