ملت ایران: «چهار باشگاه بزرگ اروپایی. امیرحسین را به آکادمی یکی از این چهار باشگاه می فرستیم». علی دایی اسم باشگاه ها را نمی گوید اما تاکید می کند پیگیر کارهای همشهری نابغه اش است و وکیلش در خارج از کشور شرایط این آکادمی ها را بررسی می کند.

برنامه ورزشی شبکه سبلان اردبیل که سال هاست با نام عجیب «ورزش، تلاش، نشاط» جمعه شب ها روی آنتن می رود این هفته میزبان امیرحسین حاجی زاده، پدیده ۹ ساله اردبیلی و مهدی شیخلووند مربی او بود. صحبت های امیرحسین و مربی او درباره شرایط پرورش این پدیده گل انداخته بود که اتفاق ویژه برنامه افتاد؛ علی دایی روی خط آمد و با همشهری هایش به زبان ترکی احوالپرسی گرمی کرد و به همه قول داد برای به ثمر رساندن این استعداد هر کاری از دستش برمی آید انجام خواهد داد.

مجری برنامه در ابتدای گفتگو از دایی پرسید آیا حقیقت دارد که مدیریت برنامه های امیرحسین را به عهده گرفته؟ دایی از این سوال کمی جا خورد و گفت که البته وقتی برای مدیر برنامه بودن ندارد اما پیگیر کارهای اوست و با همه امکاناتی که در اختیار دارد تلاش می کند مسیر درستی برای پرورش این استعداد تعیین کند.

علی دایی در ادامه از تلاش های نماینده اش در خارج از کشور و صحبت های او با چهار باشگاه بزرگ اروپایی خبر داد و به نوعی داستان احتمال انتقال این استعداد نوظهور به رئال مادرید را که پیشتر مطرح شده بود، تائید کرد. سه آکادمی دیگر هم که دایی از آنها نام نبرد باشگاه هایی در سطح رئال هستند چرا که پیش از این نام روبین کازان روسیه به عنوان مقصد احتمالی امیرحسین به میان آمده بود اما وسوسه «پیشنهادهای بهتر از باشگاه های بزرگ تر» مانع انجام این انتقال شده بود. جالب اینکه باشگاه روبین کازان بدون دیدن فیلم این بازیکن و به صرف اعتبار علی دایی به پیشنهاد او پاسخ مثبت داده بود.

حالا تب و تاب پیش آمده بعد از هیاهوی خبری اولیه درباره مسی اردبیلی فروکش کرده و به نظر می رسد با دخالت دایی دارد مسیر درست را پیدا می کند. چه چیزی از این بهتر؟!