ملت ایران:زلاتکو کرانچار حرفهایش درباره دربی اصفهان را از آنجا آغاز کرد که یکی از خبرنگاران از او درباره حرفهای علی دایی پرسید.

چرا با علی دایی درگیری لفظی پیدا کردید؟

قبل از هرچیز بگویم، از پرسپولیسی ها خواهش می کنم از سر تعقل صحبت کنند و با تعصب حرفی را به زبان نیاورند. از رفتار هفته قبل علی دایی بسیار تعجب زده هستم، پای حرفم ایستاده ام چون هم پنالتی درست بود و هم سایر تصمیمات داور از حمله کارت قرمز. من از هچ کس عصبانیتی ندارم فقط باید بگویم حیف شد که حداقل پنج یا شش گل دیگر باید به پرسپولیس در آن دیدار می زدیم تا اینگونه صحبت نکنند.

اما برای بینندگان و مخاطبان فوتبال جالب نبود که شما و دایی با هم درگیر شدید. به خصوص که بحثسوابق مربیگری به میان آمد.

من ادعای خاصی در مورد خودم ندارم، هرکس که صفحات اینترنت را باز کند رزومه من را مشاهده می کند، زمانی که من در فینال جام اروپا بازی می کردم، دایی بچه بود و وقتی من مربیگری می کردم او در جام جهانی ۲۰۰۶ بازیکن بود. نام من بزرگ تر از علی دایی است، او اسطوره فوتبال ایران است و من قصد لطمه زدن به کسی را ندارم اما امیدوارم ایشان واقع بینانه تر بنگرد.

در مورد اظهارات سید جلال حسینی چه نظری دارید؟

از عکس العمل او بسیار متعجبم، زیرا او خودش در صحنه حضور داشت و دید که میثم حسینی از پشت شجاع را سرنگون کرد. چطور آنها که نزدیک صحنه بودند و صحنه را دیدند گلایه می کنند، ما سال گذشته برابر استقلال دو بار پیاپی با ده بازیکن بازی کردیم و می توانستیم حتی پیروز میدان هم شویم، پرسپولیس هم نود دقیقه فرصت داشت و می توانست استفاده کند، فقط متأسفم پنج، ششی گل که می توانستیم بزنیم را نزدیم. آنها باید به فکر فرو روند که با ده بازیکن چطور نتوانستند بازی خوبی از خود ارائه بدهند، ما وقتی می بازیم به حریف تبریک می گویم و شکست را قبول می کنم، اما آنها چنین رفتاری داشتند.

از بازی فردا بگویید؟

بازی بسیار پرفشاری خواهد بود، اگر فردا پیروزی مورد نظر را کسب نکنیم در واقع پیروزی برابر پرسپولیس را بی فایده کرده ایم. ما خودمان را بسیار خوب آماده این بازی کرده ایم و حریف را خوب می شناسیم، همان طور که من لوکا را می شناسم او هم من را به خوبی می شناسد. همچنین سابقاً او سرمربی سپاهان بوده است اما الان شرایط سپاهان با آن دوران بسیار متفاوت است، از دو سال پیش گفته اند که این بازی در کنار سایر دیدارهای
حساس بین مدعیان قهرمانی واقعاً داربی بوده است و داربی را نباید فقط به دیدار استقلال و پرسپولیس تلقی کنیم.

از وضعیت سپاهان راضی هستید؟

برابر پرسپولیس بردی را کسب کردیم که در کنارش ثابت کردیم می توانیم بازی زیبایی را به نمایش بگذاریم و به وضعیت خود در جدول سامان ببخشیم و در کنار فولاد، پرسپولیس و تراکتورسازی در راه قهرمانی جنگیم. پرسپولیس کلاً پشت سر ما بود، نه تنها از نظر نتیجه بلکه از لحاظ بازی نیز ما با کیفیت تر بودیم، تیم ما نوسانات را پشت سر گذاشته و بعد از بازی با استقلال خوزستان و پرسپولیس به ثبات خوبی رسیده ایم و برای بازیکنان جوان نیاز است که با سیستم، چهار - دو - سه - یک جا بیفتد و هماهنگ شویم.

لوکا را چقدر می شناسید؟

لوکا همیشه از سیستم دفاعی استفاده می کند و ضد حمله های خوبی ترتیب می دهد و از این طریق به نتیجه می رسد، منتهی علیه همه این تدابیر بازیکنان آمادگی خوبی دارند و فکر می کنم بتوانیم از پس شرایط دفاعی ذوب آهن بربیاییم.

به نظر حریفتان را دستکم گرفته اید…

اصلا چنین نیست. اما فکر می کنم در دفاع تیمی ضعیف هستند، رجب زاده خطرناک ترین بازیکن این تیم هست و در مورد او شرایط لازم را اتخاذ کرده ایم. همچنین مهاجم چپ آنها می تواند ما را غافلگیر کند.

جای خالی جباری را به حاج صفی داده اید. او در این پست چطور است؟

به ابراهیمی و حاج صفی آزادی عمل داده ایم و همان ابتکار عملی که دوست داشتم به جباری دراین نقش بدهم به آنها داده ام اما او دلش با تیم نبود و البته از نبود او احساس کمبود نمی کنم با این حال در مورد غیبت محرم عمیقا ناراحتم.

و در مورد بازی نکردن آرش افشین؟

این بازیکن به خاطر عدم آمادگی بدنی قبل از شروع فصل تمرینات را از دست داد همچنین به خاطر بیماری اش نیاز به تدابیر ویژه ای برای درمان او داشتیم در مورد وضعیت یعقوب کریمی هم باید بگویم این بازیکن دوباره

به وضعیت خوب خود برگشته و قطعاً در ادامه از توانایی های او بیشتر استفاده می کنیم.

شنیده اید کارت قرمز میثم حسینی به کارت زرد تبدیل شده؟

من اصلاً نمی دانم چطور کارت قرمز به زرد تبدیل می شود، به نظر من کارت قرمز را باید به کمیته انضباطی داد و از این تصمیم آنها واقعاً غافلگیر شدم.