ملت ایران: به گزارش رسانه های لهستانی روبرت لواندوفسکی مهاجم اول بوروسیا دورتموند و تیم ملی لهستان همانگونه که انتظار می رفت با باشگاه بایرن مونیخ به توافقات نهایی دست یافته است و روز دوم ژانویه ۲۰۱۴ برای عقد قراردادی چهارساله با این باشگاه راهی مونیخ می شود.
این مهاجم لهستانی تا تابستان ۲۰۱۴ با باشگاه بوروسیا دورتموند قرارداد دارد و با مخالفت مدیران باشگاه دورتموند اجازه ی خروج زود هنگام در بازار تابستانی و پیوستن به بایرن را نیافت تا اوایل فصل را با دلخوری آغاز کند. به نظر لوا برای رسیدن به آرزوی خود باید تا پایان این فصل منتظر بماند.
بنا به ادعای رسانه های لهستانی این خبر به تایید وکلا و ایجنت لواندوفسکی نیز رسیده است.
حالا خود لواندوفسکی در صحبت هایی تردیدهای موجود را از میان برده و اعلام کرده که در سال ۲۰۱۴ به عنوان بازیکن آزاد به بایرن مونیخ منتقل خواهد شد. او در پایان بازی دورتموند مقابل مونیخ ۱۸۶۰ که با برد ۰-۲ زرد پوشان در این بازی جام حذفی همراه بود به خبرنگاران اعلام کرد که الیانس آرنا مقصد آتی اش است و در ماه ژآنویه پیش قراردادی را با بایرن مونیخ به امضا خواهد رساند.
در پایان بازی سه شنبه شب لواندوفسکی درپاسخ به سوالی دراین مورد که آیا او انتقالش به تیم گواردیولا در ماه ژانویه را تائید می کند یا خیر گفت: «بله. چون در آن زمان من رسما قراردادم را امضا خواهم کرد.»
لواندوفسکی در سال ۲۰۱۰ با قراردادی ۴.۵ میلیون یورویی از لچ پوزنان به دورتموند منتقل شد و در ۱۴۹ دیداری که برای این تیم برگزار کرد، ۸۰ گل به ثمر رساند.